+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 27 червня 2018

90 років з дня народження професора Г. К. Карпенчука

27 червня 2018 року за ініціативи завідувача кафедри плодівництва та виноградарства професора О. В. Мельника проведено тематичне засідання присвячене 90-й річниця з дня народження професора Карпенчука Григорія Костянтиновича.


 

Першим до слова був запрошений професор Мельник О. В., який розповів про життєвий та науковий шлях видатного визначного вченого-садівника, педагога, бувшого завідувача кафедри. Олександр Васильович наголосив, що Григорій Костянтинович в 1954 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут та здобув вищу освіту на плодоовочевому факультеті. З 1959 року займав посаду декан факультету заочного навчання, і за цей час захистив кандидатську дисертацію під керівництвом Рубіна С. С. , а в 1986 р. – отримав звання професора.

Пізніше Г. К. Карпенчук займає посаду проректора з наукової роботи, згодом отримує вчене звання доцента. Будучи 16 років (з 1976 р.) завідувачем кафедри плодівництва та виноградарства Г. К. Карпенчук працював над покращенням навчальної, наукової, методичної і виховної робіт, створенням потужної матеріально технічної бази кафедри. Активно займався пропагуванням новинок у садівництві. Зокрема, в 1993 році був надрукований перший номер журналу «Новини садівництва» де Григорій Костянтинович був співзасновником та першим редактором.

Далі своїми спогадами поділився професор В. В. Заморський. Зокрема, він повідомив, що Григорій Костянтинович організував та брав активну участь в реконструюванні нинішнього навчального корпусу № 2, в стінах кафедри створив лабораторію з удобрення садів, розширив міжнародне співробітництво із спорідненою кафедрою в Польщі. На дослідних ділянках університету заклав промисловий маточник клонових підщеп югославським садивним матеріалом.

Г. К. Карпенчук надрукував більше 120 наукових праць, в тому числі відому працю "Частное плодоводство" ( 1984 р.), "Удобрення садів" (1984 р.), "Плодівництво" (1991 р.), "Технологія виробництва плодів зерняткових культур" (1993 р.) та інші.

Праця професора Г. К. Карпенчука на педагогічній ниві була увінчана присвоєнням почесного звання Заслуженого працівника вищої школи України.

Завдяки такому засіданню зберігається та передається молодому поколінню кафедри давня традиція – згадувати про вагомий вклад в науку та розвиток українського садівництва відомих плодоводів Уманщини. 


 

Юрій Мельник, викладач

Фото Ю. Мельника та
з архіву професора О. В. Мельника