+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 11 грудня 2017

Кафедра плодівництва і виноградарства взяла участь у Дні відкритих дверей Уманського НУС

17 листопада 2017 року в Уманському національному університеті садівництва відбувся День відкритих дверей. Майбутні випускники загальноосвітніх шкіл мали змогу ознайомитися зі структурою університету та надаваними в ньому освітніми послугами зі здобування фахових знань сільськогосподарського спрямування. Активну участь у Дні відкритих дверей взяла також кафедра плодівництва і виноградарства факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.


Програма святкового дня була насиченою, пізнавальною і водночас цікавою. Майбутніх абітурієнтів під час екскурсій ознайомили з факультетами, кафедрами, умовами вступу та навчання, особливостями кожної спеціальності. Підготовлена програма колективами університету, подарувала школярам та їх батькам чудовий настрій та позитивні емоції.

Часто саме такі дні залишають приємні згадки в пам'яті старшокласників, закладають правильне розуміння спеціальності, яку вони хочуть обрати, формують уяву про багатогранне студентське життя. Учнівська молодь була приємно вражена широким вибором спеціальностей та величезною територією університету.

Гості мали змогу записатися на підготовчі курси до зовнішнього незалежного оцінювання, отримали індивідуальні консультації щодо правил прийому документів та пільгового вступу, прослухали інформацію про міжнародне стажування за кордоном.

Винятковими презентаціями кожна з кафедр факультету плодоовочівництва, еокології та захисту рослин гостинно зустрічала школярів, знайомили з новітніми лабораторіями та аудиторіями, де безпосередньо в майбутньому вони будуть навчатись. У фойє деканату учнів зустрічали декан Сергій Щетина та завідувачі кафедр. Кожен гідно представив факультет розповідаючи про здобутки, давні традиції наукових шкіл та переваги навчання в Уманському національному університеті садівництва. Тут же учні ласували смачними яблуками, що їх гостинно запропонували викладачі кафедри плодівництва і виноградарства Яна Кравцова та Олександра Полуніна.

Серед експонатів кафедри плодівництва і виноградарства було представлено сучасні сорти яблук – Амулет, Гала, Голден Делішес, Джонаголд, СуперЧіф, Чемпіон, Фуджі Фубракс; сорти груші Основ’янська і Конференція а також дослідний зразок двопровідникового саджанця яблуні.

Особливу зацікавленість до садівництва проявила делегація зі Ставищанського району, які невтомно задавали питання поважним викладачам кафедри. Завітавших на кафедру учнів чекала виставка плодів яблуні та груші. До їх уваги були представлені саджанці різних культур, що їх під час занять власноруч вирощують студенти на дослідних ділянках НВВ Університету. Приємно, що школярі Ставищанського району невтомно задавали питання викладачам кафедри плодівництва та виноградарства Ользі Шарапанюк та Юрію Мельнику.

Кожна учнівська делегація зацікавлено зупинялася біля майстер-класу зі щеплення від доцентів кафедри плодівництва та виноградарства Володимира Майбороди, Романа Яковенка та Романа Буцика. Майстер-клас став логічним продовженням вступного слова від декана факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин. Під час майстер-класу учні пізнавали загальне уявлення про промислове вирощування плодів, які саджанці обрати для суперінтенсивного саду, та як правильно створити саджанець способом настільного щеплення живцем.

Учні, які виявили особливе зацікавлення спеціальністю «Садівництво і виноградарство», отримали у подарунок щеплену рослину, яку посадять вдома на згадку про Свято в Уманському національному університеті садівництва і, зокрема, кафедру плодівництва та виноградарства.


Юрій Мельник, викладач

Кравцова Я. О.викладач

Полуніна О. В.викладач

(Фото Я. О. Кравцова, О.В.Полуніна)