+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 29 березня 2016

Пам'яті колеги

1 березня 2016 року зупинилося серце нашого колеги - відомого в Уманському національному університеті садівництва і за його межами сумлінного фахівця і викладача плодівництва

ВОЛОДИМИРА СЕМЕНОВИЧА ЦИРТИ 

Відійшла у вічність талановита, творча, ініціативна, принципова, наполеглива, доброзичлива людина з активною громадянською позицією, яка безмежно любила життя та свій фах.

В. С. Цирта починаючи з 1965 року і все своє життя пов'язав з рідною Альма-матер - життєвий і професійний шлях Володимир Семенович пройшов від студента до доцента кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва.

Своєю творчістю, сумлінною науковою і педагогічною працею В. С. Цирта заслужив велику повагу і авторитет серед студентів та науковців. Його наукові дослідження з удобрення плодових культур і сьогодні не перестають дивувати колег, зокрема встановлення рівня проникнення нітратів у глибокі шари ґрунту. 

Працюючи науковим співробітником науково-дослідної лабораторії з оптимізації родючості ґрунту в садах, на різних посадах кафедри плодівництва і виноградарства, завідувачем проблемної лабораторії з плодового розсадництва він завжди вболівав за розвиток Уманського НУС і, особливо, за практичну підготовку майбутніх фахівців із садівництва.

В. С. Цирта разом з колегами був одним із найактивніших учасників Всеукраїнського пілотного проекту по створенню і веденню яблуневого саду "Суперінтенсивний сад за голландською технологією". За активної участі В. С. Цирти ефективно функціонували плодові розсадник і сади Університету. 

Його життєві поради молодшим колегам часто допомагали нам долати труднощі, а студентам зосереджуватися на здобуванні фаху.

В останні роки свого життя наполегливо працював над створенням навчальних практикумів з плодівництва, помології, розсадництва. 

Він з честю пройшов свій земний шляхі в наших серцях назавжди залишиться мудрим Вчителем, надійним Колегою і гідним Громадянином.
Світла пам'ять про доцента Володимира Семеновича Цирту залишиться надовго в душах колег, студентів, товаришів.

Спочивайте з Богом, дорогий Володимире Семеновичу...

З глибоким сумом - колектив кафедри плодівництва і виноградарства.