+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 23 квітня 2019

Підведення пісумків ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство»

Оргкомітет та учасники 2 етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності
Оргкомітет та учасники 2 етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Садівництво та виноградарство"

17–18 квітня 2019 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство» серед студентів аграрних ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації з Білоцерківського національного аграрного університету (БНАУ), Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ), Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ, м. Київ), Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ, м. Мелітополь), Уманського національного університету садівництва (УНУС), Ужгородського національного університету (УжНУ), Харківського національного аграрного університету (ХНАУ).


Оргкомітет ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство» на чолі із проректором з науково-педагогічної роботи М. І. Мальованим, заступниками деканом факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцентом С. В. Щетиною, завідувачем кафедри овочівництва Уманського НУС, професором О. І. Улянич, завідувачем кафедри плодівництва та виноградарства Уманського НУС, професором В. В. Заморським, секретарем О. С. Шарапанюк та технічним секретарем А. М. Чаплоуцьким забезпечили чітке і злагоджене вирішення питань підготовки й проведення олімпіади.

Оргкомітетом олімпіади з числа досвідчених викладачів кафедр овочівництва, плодівництва і виноградарства, захисту і карантину рослин Уманського національного університету садівництва розроблено тестові й описові завдання з плодівництва, овочівництва та виноградарства, а також критерії та оригінальну систему прозорого й об’єктивного оцінювання робіт. У ході підготовки олімпіади було враховано пропозиції щодо включення в програму теоретичного туру Олімпіади нових тестових завдань, що їх попередньо надіслали ВУЗи-учасники.

Реєстрацію учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство», перевірку їх повноважень, проведення шифрування та дешифрування робіт забезпечувала мандатна комісія у складі доцентів Л. М. Слободяник, В. В. Кецкало та викладача О. В. Полуніної (УНУС).

Головою журі доцентом В. П. Майбородою (УНУС) та членами журі: з плодівництва – доцентами Р. В. Яковенком (УНУС) та Л. А. Шубенко (БНАУ), з овочівництва – доцентами З. І. Ковтунюк (УНУС) та В. Б. Кутовенко (НУБіПУ),  з виноградарства – доцентом Р. М. Буциком (УНУС) та П. Г. Бондаренком (ТДАТУ) забезпечено об’єктивне та прозоре оцінювання виконаних завдань учасників.

Обробку результатів теоретичного та практичних турів олімпіади забезпечував технічний секретар олімпіади, ст. викладач А. М. Чаплоуцький (УНУС).

Члени апеляційної комісії доценти І. В. Крикунов, А. Г. Тернавський, викладачі Ю. В. Мельник (УНУС), Я. О. Кравцова (ХНАУ) та І. В. Волощук (МНАУ) проводили оперативний розгляд суперечливих питань, пов'язаних з оцінкою виконання завдань, і винесення відповідних рішень.

Процес дешифрування учасників олімпіади, демонстрацію зведення результатів теоретичного та практичних турів на мультимедійному екрані забезпечили голова журі доцент В. П. Майборода і голова мандатної комісії доцент Л. М. Слободяник. Визначення зайнятих місць виконували спільно з усіма учасниками та організаторами олімпіади.

Зокрема, в цілому за турами (по усіх навчальних дисциплінах):

За підсумками теоретичного туру призові місця зайняли: 1 місце - Іван Трушев (УНУС), 2 місце - Дар’я Терещенко (НУБіПУ), 3 місце - Валерій Скрипніченко (УНУС).

За підсумками практичного туру призові місця зайняли: 1 місце - Іван Трушев (УНУС), 2 місце - Олексій Кононенко (НУБіПУ), 3 місце - Анна Шаповал (ТДАТУ).

 Окрім того, за окремими турами (по окремих навчальних дисциплінах):

У цілому по плодівництву - 1 місце - Валерій Скрипніченко (УНУС), 2 місце - Олексій Кононенко (НУБіПУ), 3 місце - Іван Трушев (УНУС).

За результатами теоретичного туру з плодівництва найкраще впорався із завданнями Валерій Скрипніченко (УНУС), друге місце здобув Олексій Кононенко (НУБіПУ), а трете місце посів Іван Трушев (УНУС).

За результатами практичного туру з плодівництва - оцінювання умінь та навичок з післясадивного обрізування саджанців - з поставленим завданням 
найкраще впорався Єгор Никифоров (ХНАУ), друге місце здобула Ірина Ткачук (БНАУ), а трете місце посів Валерій Скрипніченко (УНУС).

У цілому по овочівництву - 1 місце - Олексій Кононенко (НУБіПУ), 2 місце - Дар’я Терещенко (НУБіПУ), 3 місце - Валерій Скрипніченко (УНУС).

За результатами теоретичного туру з овочівництва найкраще впоралася із завданнями Марія Крицька (БНАУ), друге місце здобула Дар’я Терещенко (НУБіПУ), а трете місце посів Іван Трушев (УНУС).

За результатами практичного туру з овочівництва - оцінювання умінь та навичок з визначення овочевих культур за насінням - з поставленим завданням 
найкраще впорався Олексій Кононенко (НУБіПУ), друге місце здобула Валерій Скрипніченко (УНУС), а трете місце розділили Анна Шаповал (ТДАТУ) і Дар’я Терещенко (НУБіПУ).

У цілому по виноградарству - 1 місце - Іван Трушев (УНУС), 2 місце - Валерій Скрипніченко (УНУС), 3 місце - Анастасія Зотова (ХНАУ).

За результатами теоретичного туру з виноградарства призові місця здобули: 1 місце -  Іван Трушев (УНУС), 2 місце - Валерій Скрипніченко (УНУС), 3 місце - Дар’я Терещенко (НУБіПУ).

 За результатами практичного туру з виноградарства - оцінювання умінь та навичок у щепленні винограду - перше місце отримав Валерій Скрипніченко (УНУС), друге місце здобув Іван Трушев (УНУС), а третє місце розділили Анна Шаповал (ТДАТУ) та Анастасія Зотова (ХНАУ).

Крім того, учасникам було запропоновано взяти участь у позаконкурсному завданні з обрізування кущів винограду, на що погодилися усі учасники.

За результатами загального заліку:
перше місце посів Валерій Скрипніченко (УНУС),
друге місце розділили Олексій Кононенко (НУБіПУ) та Іван Трушев (УНУС),
а трете місце здобули Дар’я Терещенко (НУБіПУ) та Анна Шаповал (ТДАТУ).

Усі переможці та учасники олімпіади нагороджені дипломами та цінними подарунками, які вручали заступник голови оргкомітету, доцент С. В. Щетина і секретар О. С. Шарапанюк. 

Оргкомітет ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Садівництво та виноградарство» щиро вітають переможців і бажають усім конкурсантам подальших здобутків! 


 

Олександра Полуніна, Володимир Майборода, Людмила Слободяник,

Фото – Юрій Мельник.