Остання редакція: 25 жовтня 2018

Практичне заняття з розмноження рослин методом культури меристем

19 і 22 жовтня 2018 року на практичному занятті з прогресивних технологій в розсадництві студенти 21м-с групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин вивчали розмноження рослин методом культури меристем.

Під час першої частини заняття студенти ретельно ознайомилися з методикою оздоровлення клонових підщеп плодових рослин методом верхівкових меристем: виконали групування фітогормонів за їх дією і впливом на на ріст та спеціалізацію клітин експлантанту, ознайомилися з методикою і технікою розмноження в умовах in vitro, засвоїли важливість вдалого добору експланта, живильного середовища з відповідними складовими, а також наявності належних фізичних факторів для успішного перебігу процесів індукції морфогенезу і регенерації.

Друга частина засвоєння теми розпочалася екскурсією в навчально-науково-виробничу лабораторію біотехнології Уманського НУС, де студенти мали змогу розглянути приміщення за їх функціональними призначенням та нанесли їх на план.

Продовження заняття проходило в лабораторії розсадництва кафедри плодівництва і виноградарства, де викладач за допомогою електронного мікроскопа продемонстрував особливості процесу, а потім студенти 21м-с групи провели вичленення апікальної точки росту під бінокуляром та змоделювали висаджування експлантанта на живильне середовище.

Володимир Майборода, кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Фото Олександри Полуніної
та з сайту http://www.udau.edu.ua/ua/departments/naukovo-doslidni-laboratoriyi/biotexnologichna-laboratoriya.html