+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 28 квітня 2018

Практичний тур з плодівництва ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності „Садівництво і виноградарство”

25 квітня 2018 року в спеціально підготовленій аудиторії корпусу №2 було проведено практичний тур з плодівництва "Післясадивне обрізування саджанців".

Журі у складі доцентів Володимира Майбороди (УНУС) і Лідії Шубенко (БНАУ) оцінювали уміння та навички 17 учасників Олімпіади від шести аграрних вищих навчальних закладів України – Білоцерківського національного аграрного університету, Львівського національного аграрного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Таврійського державного агротехнологічного університету, Уманського національного університету садівництва, Харківського національного аграрного університету.

 Конкурсантам було запропоновано виконати моделювання обрізування різновікових і різноякісних саджанців яблуні та абрикоси задля формування двох найбільш поширених у сучасному промисловому садівництві крон – розріджено-ярусної та стрункого веретена.

 

Перед початком конкурсу було озвучено необхідні умови та дії конкурсантів під час виконання завдання, а мандатна комісія провела жеребкування учасників. Також, щоб забезпечити відсутність зорового контакту з учасниками і таким чином виключити упередженість в оцінюванні, членам журі було запропоновано під час виконання конкурсантом завдання кожен раз переходити за спеціальну ширму, які після виконання одразу ж виходили з кімнати та виходити з-за неї лише для оцінювання результатів обрізування. Наталія Остапенко оголошувала для журі номер наступного конкурсанта та після виконання ним завдання запрошувала журі для оцінювання. 

 

Маючи в своєму розпорядженні по три саджанці для формування кожного типу крони, мірну лінійку для вимірювання потрібної висоти штамба, прищіпки для імітації зрізу секатором та шість хвилин часу конкурсанти виконували поставлене завдання, а члени журі оцінювали чіткість його виконання. 

По завершенню конкурсу члени журі в присутності усіх його учасників продемонстрували правильний варіант обрізування та пояснили особливості формування крони після садіння по кожному з представлених саджанців.

За результатами оцінювання умінь та навичок обрізування саджанців після садіння з поставленим завданням найкраще впоралася Серватинська Дарія  (БНАУ), друге місце здобув Вовк Анатолій (УНУС), а трете місце посіли Соколова Олена і Кашкарьов Євген.


 

Журі конкурсу та оргкомітет Олімпіади щиро вітають переможців і бажають усім конкурсантам подальших здобутків у садівництві!

 


 доцент  Володимир Майборода,

член журі конкурсу

Фото Юрія Мельника