+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 08 липня 2018

Участь кафедри в п’ятому Національному дні саду

Учасники V Національного дня саду
Учасники V Національного дня саду

5 червня 2018 року співробітники кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС взяли участь у п’ятому Національному дні саду, що відбувся у ТОВ «Обрій».


Вже п’ять років поспіль ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) та агроконсалтингова компанія «Дикун» організовують одну з ключових подій садівничої галузі України – "V Національний День Саду 2018". Цього року базою для проведення семінару стало ТОВ «Обрій», що в селі Строїнці Тиврівського району, Вінницької області. Керівник господарства ТОВ «Обрій» Андрій Багрій розповів, що в 2003 році було засноване дане господарство, яке має 500 га орних земель, у тому числі близько ста гектарів плодових культур: яблуні, сливи, груші, черешні та ягідні культури: малина, аґрус, чорниця – займають 8 га. У господарстві використовують сучасну технологію захисту та удобрення насаджень, а це, в свою чергу, дає змогу щороку отримувати щедрий та якісний врожай.

V Національний день саду зібрав близько 450 чоловік. Більша частина учасників була представлена сільськогосподарськими підприємствами з різних областей України. Семінар складався з двох частин – теоретичної і практичної.

Теоретична частина розпочалась із виступу керівника Української плодово-овочевої асоціації Федора Рибалко, який розповів про нові експортні напрямки на які слід орієнтуватись сучасним садівникам. Наступним до слова був запрошений доцент Святослав Суханов (Уманський національний університет садівництва). Який розповів, що разом із зміною клімату змінюється і розвиток основних шкідників плодових та ягідних культур. Також були виступи представників аграрних фірм, які представляли новітні інноваційні сорти плодових культур, способи нормування врожаю та сучасне зберігання плодів, овочів та ягід.

У практичній частині гості семінару оглянули територію господарства, відвідали виставкову зону, ознайомились із дев’ятьма різними технологіями удобрення саду.

У перерві між теоретичною та практичною частинами семінару гостей свята пригощали різними ласощами, та проводили вікторини із врученням символічних призів.

Кафедра плодівництва та виноградарства Уманського національного університету садівництва також приймали участь у святкуванні дня саду.

Представники кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС (зліва направо):
ст.викладач Андрій Чаплоуцький, викладач Ольга Шарапанюк, ст.викладач Ольга Дрозд (кафедра технології зберігання і переробки зерна),
викладач Юрій Мельник, доцент Людмила Слободяник, аспірант Роман Чецький, Роман Яковенко (за кадром).

Проведення таких заходів надзвичайно важливе для викладачів кафедри, так як це гарний спосіб обмінятись досвідом з садівниками, досвідченими експертами, науковцями та практикуючими консультантами з різних областей України. Представники кафедри поновили отримали корисну інформацію та наглядних рекламних посібників, які будуть використані в навчальному процесі.


 

Юрій Мельник, викладач

Фото – Юрій Мельник, сайт «День саду», Ірина Велика