+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 12 вересня 2017

Участь в регіональному науково-практичному семінарі «День саду в розсаднику «Твій горіх» »

 

 25 серпня 2017 року доцент кафедри плодівництва і виноградарства Володимир Майборода взяв участь у регіональному науково-практичному семінарі «День саду в розсаднику «Твій горіх» ».


 Науково-практичний семінар, що відбувся 25 серпня 2017 року в селі Лісове Барського району на Вінниччині на базі СФГ «Єфрем» був присвячений питанням селекції, розмноження і вирощування горіха волоського і пекана.

Метою семінару було ознайомлення садівників із виділеними формами горіха волоського, розмноженням горіха волоського і пекана, результатами впровадження інноваційних наукових досліджень та обмін думками задля вирішення актуальних проблем розвитку галузі горіхівництва в Україні.

Організатори «горіхового» семінару представили його учасникам цікаву програму, яку можна означити чотирма ключовими словами «сорт – мікориза – захист – зрошення».

А саме, віце-президент ВОГ «Українська горіхова асоціація» Юдін Г. О. проінформував про "Новації в роботі ВОО "Українська Горіхова Асоціація" по розвитку горіхівництва в Україні", з доповіддю «Сад по технології Мікосенергія» виступив селекціонер, фермер-горіховод, власник розсадника «Твій горіх» Юкал І. І.; презентацію «Мікориза-Міковітал на службі в аграріїв, практичний досвід» про особливості розвитку мікоризи і її симбіотичний розвиток з основними промисловими рослинами, супроводжувала доповідь кандидата біологічних наук, доцента кафедри екології НЛУ України Оліферчук Вікторії Петрівни; про новітній напрям розвитку ринку – «Трюфельна економіка, скільки можна заробити з 1 га трюфеля?» ознайомив присутніх фермер, агроексперт Джига О. С.; викликала зацікавлення горіховодів доповідь агроконсультанта Єлінської З. М. – «Основні хвороби та шкідники горіха, методи запобігання»; із системами поливу саду компанії «Агрооптіма» ознайомив провідний агроконсультант Фартушний Д. М.; підсумував теоретичну частину семінару – «Технологія Мікосенергія – ваша покрокова карта до прибуткового саду» – директор ТОВ "НВП Мікосенергія" Порайко Д. О.

В практичні частині семінару було проведено Майстер-клас мікоризації та садіння саджанців горіха волоського по технології Мікосенергія; продемонстровано завод по виробництву добрив та біопрепаратів у полі; Юкал Іван Іванович провів екскурсію по власному горіховому саду та поділився особистим досвідом переведення його в пору плодоношення.

 

Володимир Майборода,
доцент кафедри плодівництва і виноградарства

Фото – Володимир Майборода
та Олександр Джига (Facebook)