+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 13 липня 2018

Моє стажування у Вроцлавському природничому університеті

Стажування проходило з 23квітня 2018 р. по 23 травня 2018 р. на кафедрі садівництва факультету біологічних наук та технологій Вроцлавського природничого університету, під керівництвом доктора хабілітованого Марії Лічнар-Маланчук.


Уманський національний університет садівництва надає студентам і викладачам широкий спектр освітніх програм. Кафедра плодівництва і виноградарства здійснює тісну співпрацю з закордонними вищими навчальними закладами. У липні 2017 року мною отримано запрошення на проходження стажування у Вроцлавському природничому університеті (Польща).

Метою стажування було ознайомлення з методикою ведення навчальної роботи,  відвідала лекції з плодівництва і розсадництва, семінарські заняття, лекції і практичні заняття з розсадництва у доктора Евеліни Гударовської, семінарське заняття у dr hab Марії Лічнар-Маланчук.

Мала можливість побувати у найстарішому університеті Вроцлава, який заснований в 1703 р.

Вроцлавський природничий університет – один із найкращих спеціалізованих вищих навчальних закладів у Польщі. Був заснований в 1951 р. Університет є спадкоємцем інтелектуального та наукового доробку львівських навчальних закладів, поєднує понад 60-літню традицію і сучасність. Природничий університет здійснює навчання за природничими і технічними напрямками, а також займається дослідженнями в галузі сільського господарства та дотичних наук, програмами розвитку природного ландшафту, якості харчування і менеджменту.

В рамках програми Erasmus+ підписано близько 120 умов із університетами 23 країн світу. Розвинена також двостороння наукова співпраця університету – близько 60 умов із науковими осередками всього світу. Науковий потенціал Вроцлавського природничого університету – це понад 1600 працівників, з яких понад 250 професорів та докторів габілітованих. Вищий навчальний заклад має у своєму розпорядженні 11 науково-дослідницьких лабораторій. По кількості отриманих патентів Природничий університет у Вроцлаві є найкращим в регіоні та одним із кращих у Польщі. Університетом було випущено дев’ять лауреатів Нобелівської премії.

Природничий університет у Вроцлаві це більше 10 000 студентів, що отримують освіту на 27 напрямків навчання, на 5 факультетах:

  • факультет тваринництва та біології;
  • факультет ветеринарної медицини;
  • факультет природничих наук і технологій;
  • факультет екологічної геодезії та інженерії;
  • факультет харчових науки.

Розташований по обидва береги річки Одер стародавній Вроцлав – четверте за величиною польське місто з 600-тисячним населенням нерідко називають містом студентів, адже тут навчається близько 300 тисяч молодих людей в одинадцяти державних університетах.

Навчаючись в університеті студенти отримують ступінь інженера (inź), а потім магістра (mgr inź).
Отримання наукових ступенів відбувається у декілька етапів: доктор наук (докторантура, dr inź), доктор габітації (dr hab inź), професор по університету (dr hab inź prof.), академік нерядовий (prof. dr hab inź), академік звичайний (prof. dr hab inź).

Кафедра має власну бібліотеку для співробітників, наукову лабораторію та дві навчально-дослідні станції – садівництва, овочевих і декоративних рослин.

 * * * * *

Результати пройденого стажування дали можливість ознайомитися з методами роботи, як в навчальній частині, так і в науковій.

Особливо хочу відзначити комфортні умови перебування та надзвичайно теплу атмосферу створену колективом Вроцлавського природничого університету, зокрема висловити особливу вдячність за підтримку та допомогу у проведенні наукових досліджень, екскурсій, dr hab Марії Лічнар-Маланчук, а також завідуючій відділом Міжнародних відносин Вроцлавського природничого університету Анні Раулушкевич. 


 Яна Кравцова, викладач

Фото автора