+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 28 квітня 2018

Практичний тур з виноградарства ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності „Садівництво і виноградарство”

 25 квітня 2018 року в спеціально підготовленій аудиторії корпусу № 2 (кафедра плодівництва і виноградарства Уманського НУС) було проведено практичний тур з виноградарства „Щеплення винограду”. 

Журі у складі доцентів Романа Буцика (УНУС) і Павло Бондаренко (ТДАТУ) оцінювали уміння та навички 17 учасників Олімпіади від шести аграрних вищих навчальних закладів України – Білоцерківського національного аграрного університету, Львівського національного аграрного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Таврійського державного агротехнологічного університету, Уманського національного університету садівництва, Харківського національного аграрного університету. 

 

  Конкурсантам було запропоновано виконати щеплення винограду „на ребро”. Перед початком конкурсу було озвучено необхідні умови та дії конкурсантів під час виконання завдання.

  

Маючи в своєму розпорядженні виноградну лозу, ніж, плівку для обв'язування та п’ять хвилин часу конкурсанти виконували поставлене завдання.

  

  

  

По завершенню конкурсу члени мандатної комісії проводили шифрування виконаних щеплень, які потім оцінювали члени журі.

  

   

 

   

 За результатами оцінювання умінь та навичок у щепленні винограду перше місце отримав  Вовк Анатолій (УНУС), друге місце здобула Іщенко Вікторія (УНУС), а третє місце посіла Василенко Катерина (НУБіП).

 

    

 

 

Крім основного конкурсу, учасникам було запропоновано взяти участь поза конкурсом у обрізуванні винограду.

 

    

  За результатами оцінювання умінь та навичок у щепленні винограду перше місце отримав Кашкарьов Євген (ТДАТУ), друге місце здобув Вовк Анатолій (УНУС), а третє місце посів Трушев Іван (УНУС).

    

    

    

По завершенню конкурсу члени журі в присутності усіх його учасників продемонстрували правильний варіант обрізування та пояснили особливості формування кущів винограду.

     

 Журі конкурсу та оргкомітет Олімпіади щиро вітають переможців і бажають усім конкурсантам подальших здобутків у виноградарстві.

 

  

Людмила Слободяник,

доцент кафедри плодівництва і виноградарства

Фото Юрія Мельника