+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 27 квітня 2018

Відкриття ІІ туру Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво і виноградарство»

25 квітня 2018 р. відбулось урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво і виноградарство» серед студентів аграрних ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації.

Уманський національний університет садівництва наказом Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09.12.2016 р. затверджено базовим вищим навчальним закладом для проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016–2019 роках зі спеціальності „Плодоовочівництво і виноградарство”.

До учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з вітальним словом звернулися голова оргкомітету проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Іванович Мальований і декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцент Сергій Васильович Щетина.

 

 

 Голова журі завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, професор Олександр Васильович Мельник представив заступника голови оргкомітету завідувач кафедри овочівництва, професор Олена Іванівна Улянич та членів журі в межах трьох робочих груп:

  1.  овочівництво: Зоя Іванівна Ковтунюк (УНУС), Віра Богданівна Кутовенко (НУБіПУ).
  2.  плодівництво: Володимир Павлович Майборода (УНУС), Лідія Анатоліївна Шубенко (БНАУ).
  3.  виноградарство: Роман Миколайович Буцик (УНУС), Павло Генадійович Бондаренко (ТНАТУ).

 Голова мандатної комісії Роман Володимирович Яковенко виступив про допуск студентів до участі у олімпіаді та розподіл їх на групи.

 

 У олімпіаді беруть участь 17 студентів  – переможців першого етапу з шести аграрних вищих навчальних закладів України – Білоцерківського національного аграрного університету (БНАУ), Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ), Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ), Таврійського державного агротехнологічний університету (ТДАТУ), Уманського національного університету садівництва (УНУС), Харківського національного аграрного університету (ХНАУ).

 

 

Олімпіада проходить у два тури:

І тур – теоретичний – у вигляді тестових завдань (біологічні особливості культур) з плодівництва, овочівництва і виноградарства.

ІІ тур – практичний за напрямами:

„Плодівництво”– післясадивне обрізування плодових саджанців;

„Виноградарство” – щеплення винограду;

„Овочівництво” – визначення овочевих культур за насінням;

„поза конкурсом” – обрізування винограду.

 

Людмила Слободяник,

доцент кафедри плодівництва і виноградарства

Фото Юрія Мельника