Остання редакція: 15 листопада 2016

09–10 листопада 2016 року в приміщенні Вінницької обласної філармонії відбувся Міжнародний українсько-польський форум «Інтенсивний сад – 2016. Відповідальне садівництво», який був організований журналом «Садівництво по-українськи» та AGP Group. Доповідачами виступали провідні фахівці в галузі садівництва та захисту рослин з України, Польщі, Угорщини.

Виступи доповідачів були присвячені актуальним темам:

• хімічне проріджування зав’язей яблуні;
  • сучасний підхід щодо фунгіцидного захисту саду;
  • регулятори росту та особливості їх використання в сучасному садівництві;
  • сучасний сад груші (добір сортів, підщеп та агротехніка);
  • добір правильних параметрів обприскувача під час захисту садів;
  • роль сорту і підщепи в сучасній технології вирощування черешні;
  • сучасні технології зберігання яблук, критичні точки та алгоритми рішень.

На форумі була присутня велика кількість садоводів із різних регіонів України, які дуже уважно слухали доповіді й жваво їх обговорювали під час перерви. Одним із представників Черкащини на форумі було ФГ «Вікторія» в особі голови господарства Сліпенка В. М. та заступника голови Сліпенка В. В., які виступили спонсорами поїздки групи садоводів з Умані на семінар, за що їм велика вдячність.

Серед учасників науково-виробничого зібрання приємно було бачити випускників Уманського національного університету садівництва (уманської наукової садівничої школи) різних років, які тісно пов’язали своє життя з садівництвом, зокрема В.О. Сіленко, В.О. Осадчий, Р.В. Яковенко, П.А. Головатий, В. Перцьовий, О. Шевчук та багато інших.

Яковенко Р. В., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри плодівництва і виноградарства