Меню
Остання редакція: 29 жовтня 2021

Садівничий патент

Патент на винахід – результат діяльності міжкафедральної проблемно-пошукової науково-дослідної групи «Післязбиральна обробка плодів інгібітором етилену».

Групу науковців – викладачів, аспірантів кафедри плодівництва і виноградарства та співвиконавців договірної тематики з польською фірмою «Ром і Гаас» (пізніше «Агрофреш») створено наприкінці 2013 року з метою виконання науково-дослідних робіт з інноваційних тематик.

Винаходом «Спосіб визначення настання Т-стадії фенологічного розвитку плоду яблуні» (автори професор Олександр Мельник та випускник аспірантури Людмила Худік) запропоновано встановлювати момент її настання шляхом вимірювання величини кута розкриття лійки між центральною повздовжньою віссю та дотичною до бічної частини плоду в місці кріплення плодоніжки (рисунок).

  

Запропонована швейцарськими дослідниками Т-фаза – це фенологічна фаза вегетаційного розвитку плодів яблуні, під час якої основа плоду і плодоніжка формують своєрідну літеру «Т», яка співпадає з початком формування заглиблення біля плодоніжки плоду (лійки).

Винахід дає можливість більш точно визначити строк збирання врожаю яблук з оптимальними показниками якості плодів.

Володимир Майборода,

доцент кафедри плодівництва і виноградарства