Меню

Про кафедру

Буклет кафедри плодівництва і виноградарства
Буклет кафедри плодівництва і виноградарства (с. 1)

Кафедра плодівництва і виноградарства є однією з випускаючих кафедр на факультеті "Плодоовочівництва, екології та захисту рослин".

Найбільш передові садівничі країни світу наприкінці XX століття пережили справжній бум новітніх інтенсивних технологій. В Україні важливу роль у той час зіграли міжнародні проекти розвитку інтенсивного садівництва. У 1993 році в Уманському державному аграрному університеті ідеями й силами співробітників кафедри плодівництва і виноградарства професора Г. К. Карпенчука та доцента (на той час) О. В. Мельника було засновано перший в Україні періодичний науково-виробничий журнал «Новини садівництва», на сторінках якого до тепер друкуються найновіші наукові розробки з питань промислового садівництва. За більше ніж два десятки років існування журнал не лише став серед організаторів науково-практичних семінарів з інтенсивного садівництва, які з 1996 року офіційно запроваджені в університеті, а й «візитною карткою» навчального закладу; вмістив у собі результати копіткої наукової праці співробітників кафедри плодівництва і виноградарства на чолі з професором О.В. Мельником, який до сьогодні є головним редактором журналу та незмінним ведучим сесійної частини міжнародних семінарів «Високоінтенсивні технології – в садівництво».

У сучасних непростих економічних умовах кафедра плодівництва і виноградарства, яка безпосередньо творить спеціалістів, дбає, щоб підготовка садівників не опустилася до рівня життєвих негараздів, а, попри все, вдосконалювалась і переймалася досягненнями близьких та далеких сусідів. Безсумнівним визнанням ґрунтовності підготовки наших студентів та аспірантів можна вважати регулярне їх стажування в промислових садах і ягідниках кращих господарств України, Великобританії, Німеччини, Франції та Польщі. Кафедра нині є своєрідним штабом із впровадження світових «ноу-хау» у вітчизняне садівництво.

Слова «Університет є школою, де набута професія перетворюється в предмет сердечного захоплення, а праця стає насущною потребою людини» і до сьогодні є не просто діяльною ідеєю, даною нам у спадок від зачинателів садівничого ремесла, а тим досконалим інструментом, що формує у кожного члена колективу кафедри почуття відповідальності та підносить престиж нашого університету.

Кафедра є провідною в підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший бакалавр» «Бакалавр» і «Магістр» з плодівництва, розсадництва й виноградарства та забезпечує фахове садівниче спрямування спеціальностей «Садівництво і виноградарство», «Агрономія», «Захист рослин», «Садово-паркове господарство», «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів».

Студенти навчаються в забезпечених мультимедійною технікою аудиторіях, функціонує комп'ютерний клас з Internet та Wi-Fi зоною і навчально-методичний кабінет з бібліотекою, на заняттях використовуються натуральні зразки.

Базою навчальної практики слугують університетські сади і ягідники, плодовий розсадник і виноградник, оранжерейно-тепличний комплекс і споруди закритого ґрунту, а виробничої – філії кафедри в передових садівничих господарствах України, Польщі, Німеччини, Італії та Фінляндії.

Зі спеціальностей 06.01.07 «Плодівництво» і 06.01.15 «Первинна обробка продуктів рослинництва» діє аспірантура й докторантура.

Елементи прогресивних технологій студенти й аспіранти опановують на лекціях запрошених провідних вітчизняних й зарубіжних науковців та практиків.