Остання редакція: 10 лютого 2020

Відбувся «День саду Уманського національного університету садівництва (Сучасні тенденції в обрізуванні та захисті плодових дерев)

15 березня 2019 року відбувся науково-практичний семінар «День саду Уманського національного університету садівництва (Сучасні тенденції в обрізуванні та захисті плодових дерев)», який організований факультетом плодоовочівництва, екології та захисту рослин за участі науково-педагогічних працівників кафедри плодівництва і виноградарства.

Робота семінару розпочалася з вітального слова ректора Уманського національного університету садівництва, доктора економічних наук, профессора Олени Непочатенко, яка підкреслила користь таких заходів, коли представники виробництва, науково-педагогічні працівники та студенти мають спільну платформу для знайомств та обговорень сучасних технологій в садівництві.

Під час пленарної частини семінару доповідали провідні науковці та фахівці садівничої галузі (завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС, доктор сільськогосподарських наук, професор Володимир Заморський, завідувач відділу технології вирощування плодових і ягідних культур Інституту садівництва НААН України, доктор сільськогосподарських наук Олена Кіщак, завідувач кафедри захисту і карантину рослин Уманського НУС, доктор сільськогосподарських наук, професор Юрій Яновський, директор ТОВ «Агростар» Віктор Колесник, регіональний представник ТОВ «Самміт–Агро Юкрейн» Андрій Осиковий, агроном із захисту рослин компанії «БТУ–центр» Іван Маковкін. Модератором заходу виступив Роман Яковенко кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС.

В ході семінару було представлено результати досліджень науковців Уманського НУС (Яковенка Р. В., Копитка П. Г., Петришиної І. П.; Мельника О. В., Мельника Ю. В.; Майбороди В. П., Полуніної О. В.) і Харківського ХНАУ ім. В. В. Докучаєва (Кравцової Я. О.) у стендових доповідях, які можна було обговорити з їх авторами.

В роботі семінару взяли участь близько 170 осіб, серед яких керівники і агрономи господарств, консультанти, менеджери та регіональні представники підприємств, професорсько-викладацький склад, аспіранти й студенти.

Практична частина заходу складалася з майстер-класу з обрізування дерев черешні, сливи та груші в інтенсивних насадженнях ПОСП «Уманський тепличний комбінат» та ТОВ «Екопродукт» (керівникам й агрономам яких оргкомітет висловлює велику вдячність), який провели завідувач відділу технології вирощування плодових і ягідних культур Інституту садівництва НААН України, доктор сільськогосподарських наук Олена Кіщак та технічний експерт з садівництва МП «Ерідон», кандидат сільськогосподарських наук Володимир Осадчий.

Учасники науково-практичного семінару під час теоретичної і практичної частини мали змогу отримати інформацію про сучасні тенденції у вирощуванні плодових культур, обмінятися досвідом та здобути нові знайомства й контакти для подальшої співпраці.

Полуніна О., викладач кафедри плодівництва і виноградарства

Фото: Мельник Ю., викладач кафедри плодівництва і виноградарства,

Литвиненко Ю., магістрант 11-мс групи.