Меню
Остання редакція: 26 квітня 2026

День саду Уманського національного університету

24 квітня 2026 року традиційно відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «День саду Уманського національного університету (Сучасні технології в садівництві. Інноваційні технології вирощування ягідних культур)».

В ході заходу висвітлено результати наукових розробок та передового досвіду виробників ягідного сектору, представлено презентації фірм і компаній, проведено виставку, а також продемонстровано практичні підходи до вирощування ягідних культур в умовах виробництва.

Для участі в семінарі зареєструвалося понад 100 осіб. Захід відвідали представники провідних компаній і садівничих господарств, агрономи, дорадники та науковці, серед яких багато випускників університету, а також студенти.

Модератором семінару виступив завідувач кафедри плодівництва і виноградарства УНУ Роман ЯКОВЕНКО. Відкрила семінар з вітальним словом в. о. ректора університету Олена ЯРОШИНСЬКА.

У рамках теоретичної частини семінару було представлено доповіді відповідно до програми заходу. Про грантові програми щодо створення споруд закритого ґрунту та встановлення обладнання для переробки плодово-ягідної продукції доповів Артем САВЕНКО, директор Уманської філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Питання фінансування та будівництва інноваційних проєктів вирощування ягід висвітлив Сергій УКРАЇНЕЦЬ, директор ТОВ «ТК АРІАНА».

Про особливості вирощування саджанців малини і ожини в умовах Польщі розповів Ігор ГАЛАК, головний технолог розсадника малини і ожини компанії FIELDSTONE INVESTMENTS II SP. ZO.O (Польща).

Прогресивні технології в програмах мінерального живлення ягідних культур представила Леся ПАРАСКЕВИЧ, менеджер з регіонального розвитку ТОВ «ВІТЕРА УКРАЇНА».

Про тонкощі кальцієвого живлення через фертигацію та позакоренево доповів Руслан ГАВРИЛЯНЧИК, кандидат с.-г. наук, продакт-менеджер ТОВ «УНІФЕРІКС».

Рішення для ефективного захисту ягід представив Андрій ОСИКОВИЙ, провідний спеціаліст із садівництва ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН».

Про особливості біології коричнево-мармурового клопа та заходи обмеження його шкідливості в плодових насадженнях України доповів Юрій ЯНОВСЬКИЙ, доктор с.-г. наук, професор кафедри захисту і карантину рослин Уманського НУ.

Захист ягідних культур препаратами компанії «БАЙЄР» представив Ігор ТАРУШКІН, менеджер з розвитку продуктів спеціальних культур.

Стратегії Zero Residue із використанням сучасних біопрепаратів для вирощування преміальної ягоди представив Ігор ЧАЙКА, комерційний директор ТОВ «АГРІТЕМА».

Про підвищення якості ягід шляхом подолання стресових факторів у рослин доповів Олександр РИБАК, співвласник ТОВ «INNARI TECHNOLOGIES».

Під час практичної частини семінару відбувся виїзд у господарство «Молодецька ягода», де Євгеній РИБЧАК, директор підприємства, представив практичні кейси з вирощування ягідних культур у відкритому та закритому ґрунті.

Черговий «День саду» пройшов у дружній атмосфері, що сприяла фаховому обговоренню представлених доповідей. Учасники мали можливість налагодити професійні контакти та отримати цінну інформацію щодо сучасних технологій вирощування ягідних культур.

Активну участь в організації та проведенні заходу брали співробітники кафедри плодівництва і виноградарства (Роман ЯКОВЕНКО, Роман БУЦИК, Андрій ЧАПЛОУЦЬКИЙ, Петро ГОЛОВАТИЙ, Олександра ПОЛУНІНА, Інна КУЧЕР, Богдан ЧЕЦЬКИЙ, Іван ТРУШЕВ, Надія КУЧЕРЕНКО, Оксана ЮШИНА), кафедри захисту і карантину рослин (Олександр ФОМЕНКО), а також студенти 11-мс, 41-с, 21-кс, 31-с груп факультету біоресурсів і природокористування.

Олександра ПОЛУНІНА
Фото автора й Інни КУЧЕР