Остання редакція: 13 березня 2023

День саду Уманського НУС

10 березня 2023 року відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «День саду Уманського національного університету садівництва (Сучасні тенденції в садівництві. Інноваційні технології вирощування малини)», який організований за участі професорсько-викладацького складу кафедри плодівництва і виноградарства.

Зустріч відбулася в онлайн-форматі, що зібрала разом агрономів, агрономів-садоводів, головних агрономів, директорів агроформувань, менеджерів компаній, приватних підприємців, науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів і садоводів-аматорів.

У науково-практичному семінарі взяли участь представники Польщі й України з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Черкаської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Одеської, Сумської та Харківської областей.

Робота семінару розпочалася з вітального слова ректора Уманського національного університету садівництва, доктора економічних наук, професора Олени НЕПОЧАТЕНКО, яка вказала на важливість забезпечення кадрами садівничої галузі та сприяння об’єднанню зусиль науковців і практиків у розвитку ягідництва. Підкреслила актуальність ягідництва, як перспективної та експортно орієнтованої галузі, та побажала плідної праці учасникам семінару на благо розвитку садівництва під мирним небом України.

Вступне слово також промовив голова Асоціації "Укрсадпром" Олександр МАТВІЄЦЬ і відмітив інноваційний розвиток сучасного садівництва. Вказав на необхідність підготовки кваліфікованих кадрів. Запропонував Уманському НУС долучитися до імплементації з європейськими стандартами нормативно-правових документів вирощування ягідних культур в модульних теплицях тунельного типу.

Модерував роботу семінару завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, доктор с.-г. наук, професор Володимир ЗАМОРСЬКИЙ.

Під час сесійної частини семінару представили свої доповіді провідні українські науковці й фахівці із садівничої галузі (головний технолог Igor GALAK і менеджер Andrzej TURKIEWICZ компанії Fieldstone Investments II Sp. zo.o (Польща), кандидат біологічних наук, менеджер НВП «Екоорганік» Олександр КАТЕРИНЧУК, консультант GAC Group Максим ЗАРІЦЬКИЙ, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри захисту і карантину рослин Юрій ЯНОВСЬКИЙ, директор ПП «Молодецька ягода» Євгеній РИБЧАК, кандидат економічних наук, директор ТОВ «Мінераліс Україна» Юрій ЛІПСЬКИЙ, кандидат сільськогосподарських наук, керівник напряму садівництво «БТУ Центр» Володимир СІЛЕНКО, провідний спеціаліст із садівництва ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Андрій ОСИКОВИЙ, комерційний директор ТОВ "Ай Ті-Лінкс Сервіс", офіційний дистриб’ютор компанії "Haygrove Sp. zo.o." на території України Олег ДІДУХ.

Учасники Міжнародного науково-практичного семінару «День саду Уманського НУС» мали змогу отримати інформацію про сучасні тенденції у вирощуванні малини, обмінятися досвідом і здобути нові знайомства та контакти для майбутньої співпраці.