Відкриття ІІ туру Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво і виноградарство»
25 квітня 2018 р. відбулось урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади студентів зі спеціальності «Садівництво і виноградарство» серед студентів аграрних ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації.
Уманський національний університет садівництва наказом Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09.12.2016 р. затверджено базовим вищим навчальним закладом для проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016–2019 роках зі спеціальності „Плодоовочівництво і виноградарство”.
До учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з вітальним словом звернулися голова оргкомітету проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Іванович Мальований і декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцент Сергій Васильович Щетина.
Голова журі завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, професор Олександр Васильович Мельник представив заступника голови оргкомітету завідувач кафедри овочівництва, професор Олена Іванівна Улянич та членів журі в межах трьох робочих груп:
- овочівництво: Зоя Іванівна Ковтунюк (УНУС), Віра Богданівна Кутовенко (НУБіПУ).
- плодівництво: Володимир Павлович Майборода (УНУС), Лідія Анатоліївна Шубенко (БНАУ).
- виноградарство: Роман Миколайович Буцик (УНУС), Павло Генадійович Бондаренко (ТНАТУ).
Голова мандатної комісії Роман Володимирович Яковенко виступив про допуск студентів до участі у олімпіаді та розподіл їх на групи.
У олімпіаді беруть участь 17 студентів – переможців першого етапу з шести аграрних вищих навчальних закладів України – Білоцерківського національного аграрного університету (БНАУ), Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ), Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ), Таврійського державного агротехнологічний університету (ТДАТУ), Уманського національного університету садівництва (УНУС), Харківського національного аграрного університету (ХНАУ).
Олімпіада проходить у два тури:
І тур – теоретичний – у вигляді тестових завдань (біологічні особливості культур) з плодівництва, овочівництва і виноградарства.
ІІ тур – практичний за напрямами:
„Плодівництво”– післясадивне обрізування плодових саджанців;
„Виноградарство” – щеплення винограду;
„Овочівництво” – визначення овочевих культур за насінням;
„поза конкурсом” – обрізування винограду.
Людмила Слободяник,
доцент кафедри плодівництва і виноградарства
Фото Юрія Мельника