ІННОВАЦІЇ У ЗБИРАННІ ТА ПІСЛЯЗБИРАЛЬНІЙ ДОРОБЦІ ФУНДУКА

26 березня 2025 року другий спеціалізований онлайн-семінар фахівців фундуківництва "Новітня епоха фундукових садів, назустріч успіху" зібрав у ZOOM-і більше 40 учасників. У семінарі взяли участь аспіранти кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету.
Оскільки Україна перебуває серед перспективних країн-виробників ліщини крупноплідної (фундук) і перші товарні плантації вже почали плодоносити, основною темою семінару визначено післязбиральну доробку та переробку фундука, шляхи реалізації і виходу на міжнародні ринки. Адже, за повідомленням голови вітчизняної горіхової асоціації Геннадія Юдіна, протягом останніх п'яти років в Україні закладено 6,3 тис. га горіхових садів (41% всіх новостворених).
Перспективні країни – виробники фундука (з доповіді Геннадія Юдіна).
Директор Департаменту розвитку реального сектора економіки Мінекономіки України Роман Кропивницький розповів про діяльність Державної програми підтримки розвитку переробних підприємств, придбання техніки та обладнання.
Досвід фірми "Філберт" з Одещини з первинної переробки фундука та його реалізації, у кооперації з садівничими підприємствами та фермерами, висвітлив генеральний директор цієї фірми Максим Шейко.
Особливості експорту фундука з Київщини проаналізував Юрій Стрелець, керівник програм розвитку агрохолдингу «Галс Агро», а головний агроном цього агрохолдингу Євген Лайтер, випускник УНУ, докладно висвітлив досвід підготовки фундука до експорту та формування експортних партій продукції.
Тези доповіді Євгена Лайтера.
Досвідом підготовки плантації фундука до збирання та механізації збирання врожаю на Закарпатті поділився директор СТОВ "Континент" Віталій Ганич.
Готування плантації фундука на Закарпатті до збирання (Віталій Ганич).
Презентацію спеціалізованого обладнання для збирання і первинної переробки фундука здійснили співробітники компаній «Обсттехнік» Олег Скоробогатий із Запоріжжя та «Горіховод» ─ Андрій Лапа з Полтавщини.
Олександр Мельник, учасник семінару