+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 23 травня 2019

На практичному занятті з дисципліни «Сучасні технології в садівництві та виноградарстві» в яблуневому саду голландського типу студенти Уманського НУС розгортали градозахисну сітку

Юрій Мельник інструктує студентів 11м-зґ щодо розгортання градозахисної сітки
Юрій Мельник інструктує студентів 11м-зґ щодо розгортання градозахисної сітки

Тенденцією останніх десятиліть є збільшення потреб населення у харчах, зокрема у фруктах. Вирішення продовольчого питання шляхом максимального забезпечення населення плодами та ягодами можливе лише за умов інтенсифікації технологій їх вирощування. Одним із таких аспектів є оптимізація системи захисту врожаю та його якості, що спрямовані на подолання несприятливих погодних умов.

В останні роки зі зміною клімату частішими стали сильні грози, що супроводжуються випаданням граду. Град спричинює значні механічні пошкодження плодів, а іноді і самих дерев яблуні. Звідси істотне зниження якості врожаю, погіршення стану плодових рослин. Запобігти таким ситуаціям можна запровадженням одного з новітній способів захисту насаджень від граду – встановлення градозахисних сіток.

З метою навчання студентів магістрів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС викладачем кафедри плодівництва і виноградарства Юрієм Мельником було проведено детальний інструктаж, щодо особливостей розгортання градозахисної сітки. Після інструктажу студентами було виконано всі необхідні операції.

Тож з впевненістю можна сказати, що «уманська школа садівництва» випускає кваліфікованих спеціалістів, які володіють не лише теоретичними, а й практичними навичками в передових технологіях сучасного садівництва.

 

Аліна Ваховська,

студентка 11 м-зґ групи

факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин

Фото –