+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 09 листопада 2020

Практичне заняття у винограднику господарства «Виноградар-Умані»

Студенти 21-с в господарстві «Виноградар-Умані»
Студенти 21-с в господарстві «Виноградар-Умані»

13 жовтня 2020 року студенти 31-с групи та викладачі факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського національного університету садівництва відвідали господарство «Виноградар-Умані», що поблизу м. Христинівка


За переказами Древньої Еллади, стрункий гнучкий юнак у вінку з виноградного листя і з гроною прекрасних ягід в руці обійшов всю Землю і обдарував всіх жителів безцінними виноградними лозами. Цей юнак - і був сам бог виноградарства Діоніс. Після цього люди навчилися вирощувати виноград і знайшли здоров'я, силу, розум і радість життя.

Виноград це одна із улюблених і стародавніх рослин на Землі. Його вік біля 90 млн. років. Жодна ягода не заворожила людське серце і розум, як виноград, сема через це він окутаний багатьма міфами та легендами. Широке поширення по всій території нашої планети, унікальний та вишуканий смак, великий вміст поживних та корисних речовин зробили виноград бажаною ягодою на кожному столі.

Виноградник був закладений у 2014 році столовими та технічними сортами, а саме: Аркадія, Лівія, Восторг ідеальний, Оригінал, Велес, Преображення, Кишмиш Юпітер. Вирощують виноград за традиційною технологією у відкритому ґрунті, а також у теплиці. Досить цікавим і незвичним є поєднання винограду та полуниці, що знаходяться та вирощуються разом, в одній теплиці. 

Виноград називають ягодою життя, оскільки це не тільки смачна ягода, а й джерело вітамінів. Але вирощування винограду не проста справа. І ті, хто не пошкодують сил і старань – досягають відмінних результатів. Господарство Дарика Маргаряна є тому прикладом.