+38 (04744) 3-23-26
Меню
Остання редакція: 01 липня 2019

Практичне заняття з плодівництва у господарстві ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Октан»

13 червня 2019 року студенти ІІІ курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського національного університету садівництва в рамках програми вивчення навчальної дисципліни «Загальне плодівництво» відвідали промисловий сад підприємства ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Октан». Віднедавна господарство винаймає землі в околицях села Кочержинці Уманського району Черкаської області для вирощування плодів яблуні та горіха на площі 108 га.

У навчальному курсі «Загальне плодівництво», що викладається на кафедрі плодівництва і виноградарства увага студента звертається на важливості знати сучасні ефективні технології вирощування плодових і ягідних культур у різних ґрунтово-кліматичних зонах. На практичному занятті студенти оглянули шкілку саджанців горіха, молоді і плодоносні інтенсивні насадження яблуні та молоді насадження горіха волоського. Заняття проводили викладачі кафедри плодівництва і виноградарства Володимир Майборода та Андрій Чаплоуцький.

Знайомство студентів Уманського НУС з особливостями ведення яблуневого та горіхового садів провів головний агроном господарства, випускник факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС Олексій Овчіннік. Зокрема, Олексій Олексійович представив студентам насадження горіха, закладених сортами молдавської селекції за схемою 8 х 8 м; розповів про особливості вирощування садивного матеріалу горіха для ремонту власних промислових насаджень; звернув увагу на важливості дотримання технології догляду за плодоносним садом яблуні із застосуванням усього спектру робіт із захистом та регулюванням навантаження дерев плодами. Окремо Олексій Олексійович повідав про труднощі з якими довелося стикнутися під час догляду за плодовими насадженнями в період червневих злив.

Також студенти оглянули будівництво новітнього зберігального комплексу до складу якого входитимуть холодильник з РГС на вісім камер місткістю по 200 т та сортувальна лінія.

За завданням викладачів студенти розрахували можливий врожаю в інтенсивному яблуневому саду закладеного високопродуктивними сучасними сортами Голден Делішес, Гала, Ренет Симиренка, Голд Чіф. Кожен студент порахував кількість зав’язі на одному дереві та виконав відповідні до методики розрахунки. Спрогнозований урожай на рівні 55 т/га підтвердив головний агроном. Отже, ми справилися із завданням, застосувавши вміння одержані під час вивчення «Загального плодівництва» в Уманському НУС!

Ми вдячні деканату факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергію Щетині та колективу кафедри плодівництва та виноградарства за організацію та здійснення такого заходу. Адже, проведення практичних занять на виробництві дозволяє нам, як майбутнім спеціалістам галузі, ширше поглянути на проблеми ведення садівництва і зосередитися на поглиблені навиків під час свого теоретичного і практичного навчання в Уманському НУС. Дякуємо! 


 

Володимир МайбородаАндрій Чаплоуцький,
викладачі кафедри плодівництва і виноградарства,
Олексій Бурковецький, Марія Варбанська,
студенти ІІІ курсу.

 

Фото – Олексій Бурковецький,
Артем Панарін,
Андрій Чаплоуцький,
Ольга Шарапанюк