Меню
Остання редакція: 26 вересня 2023

Сучасні технології в садівництві Уманщини (матеріали виїзного заняття)

У третій декаді вересня 2023 року докторанти кафедри плодівництва і виноградарства ознайомились зі станом насаджень садівничого господарства Заріцьких (попередній візит відбувся напровесні цього сезону).

Це сучасний садівничий комплекс поблизу села Ладижинка, що включає вирощування яблук, груш, малини, ожини, чорної смородини і порічок, а також саджанців плодових і ягідних культур. Перевагу надають сучасним «ринковим» сортам, вирощують також ранньолітні груші власної селекції. З метою економії використання води, грунт зазвичай мульчують соломою зернових колосових культур.

Господарство заснував Ігор Андрійович Заріцький ─ випускник Уманського НУС, а його справу продовжив Максим, який своєму професійному становленню завдячує навчанню в УНУС, практикою та візитам у садівничі господарства країн Західної Європи. Своєю чергою, Максим Заріцький заснував сімейну компанію «High Garden Україна» (садовий центр) й є співвласником консалтингового агентства «Garden Angels Consult Group»  (GAC Group).

За результатами господарювання й активному запровадженню сучасних технологій, господарство Заріцьких є лабораторією інновацій у вирощуванні плодів та ягід в регіоні.