Остання редакція: 05 грудня 2019

Участь докторанта кафедри плодівництва і виноградарства в Міжнародній конференції «Нове промислове садівництво»

З доповіддю
З доповіддю "• Особливості удобрення зерняткових культур та раціональне використання добрив" виступив Роман Яковенко

З 19 по 20 квітня 2018 року в с. Дніпровське Білозерського району Херсонської області асоціацією «Укрсадпром» організовано Міжнародну конференція «Нове промислове садівництво», яка проходила в комплексі «Дельта Дніпра» (теоретична частина) та ТОВ «Енограй» (практична частина) на якій був доповідачем докторант кафедри плодівництва і виноградарства Яковенко Р.В.

Пленарні виступи складалися із трьох блоків:

1. Садивний матеріал - основа майбутнього врожаю

• Сучасні напрямки дослідження селекційної науки.
  • Виробництво оздоровленого садивного матеріалу.
  • Впровадження системи сертифікації плодового садивного матеріалу. Досвід Республіки Молдова.
  • Фітосанітарні аспекти сертифікації садивного матеріалу плодових і ягідних культур.
  • Отримання ліцензії на вирощування та продаж садивного матеріалу.
  • Управління майновими правами інтелектуальної власності на сорти рослин.

Спікери

Нік Ібукі (Канада), Леонід Проданіук (Республіка Молдова), Манана Кастріцька (Республіка Білорусь), Катерина Удовиченко (Інститут садівництва), Олег Босий (ТОВ «ФруТек»), Антон Гладун (Консалтингова компанія «BGI»)

2. Сучасний сад - технології успіху

• Інтенсивне садівництво - технологія прибуткового саду.
  • Прості та ефективні рішення в інтенсивному садівництві.
  • Особливості удобрення зерняткових культур та раціональне використання добрив.
  • Автоматизація систем поливу.
  • Експорт - нові можливості.

Спікери:

• Максим Литвиненко (ТОВ «Енограй» ), Роман Яковенко (Уманський НУС), Дмитро Філіппов (ТОВ «Полів-Сервіс»), Володимир Гуржій (АУСП Фрут).

3. Технічний сад – запорука збереження врожаю.

• Технологічне та технічне забезпечення садівничої галузі в Україні.
  • Механізація - ключ до підвищення прибутковості в інтенсивному садівництві
  • Утримання ґрунту в плодових насадженнях. Засоби механізації
  • Сучасне сортувальне та пакувальне обладнання як засіб раціонального використання ресурсів

Спікери:

Богдан Духницький ( ННЦ "Інститут аграрної економіки"), Віктор Колесник ( компанія «Агростар»), Олександр Караєв (Таврійського ДАТУ), Петро Тичинський (Польща).

Демонстрація практичного досвіду інтенсивної культури черешні, персика, сливи проводилося в саду ТОВ «Енограй», де на всі питання учасників кваліфіковано давали відповідь директор господарства Литвиненко М.І і головний агроном-садовод Житяков О.І.

Яковенко Роман Володимирович, докторант кафедри плодівництва і виноградарства