Остання редакція: 19 березня 2024

Відбувся черговий «День саду» Уманського національного університету садівництва.

15 березня 2024 року відбувся черговий науково-практичний семінар «День саду Уманського НУС приурочений 95-річчю від дня народження професора С.Г. Власюка (Сучасні технології в садівництві. Інноваційні технології вирощування яблуні)».

Цього року зареєструвалися для участі в семінарі понад 80 учасників з різних областей України: власники садівничих господарств, виконавчі директори, агрономи-садоводи, науковці, науково-педагогічні працівники та студенти.

Учасники мали змогу поспілкуватися в тісному професійному колі під час огляду виставки-презентації товарів садівничого напрямку і наукової літератури обмінятися враженнями та поділитися власним досвідом ведення садівництва в Україні.

Модератором даного заходу виступив завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, доктор с.-г. наук, професор Роман ЯКОВЕНКО.

Відкрила науково-практичний семінар ректор Уманського НУС, доктор екон. наук, професор Олена НЕПОЧАТЕНКО. Вступне слово було надано голові Асоціації «Укрсадпром», кандидату с.-г. наук Олександру МАТВІЙЦЮ. Про життєвий шлях Степана ВЛАСЮКА розповіла бібліотекар Світлана ГАСІЦА.

З цікавими доповідями виступили: доктор с.-г. наук, професор Роман ЯКОВЕНКО, доктор с.-г. наук, професор Володимир ЗАМОРСЬКИЙ (кафедра плодівництва і виноградарства Уманського НУС), консультант із вирощування спеціальних культур ‑ яблуні та груші ‑ Анна САХОНЧИК (фірма «FruitExpert»), кандидат екон. наук, директор Юрій ЛІПСЬКИЙ (ТОВ «Мінераліс Україна»), кандидат с.-г. наук, начальник відділу супроводу технологій садівництва та овочівництва Володимир СІЛЕНКО (компанія «БТУ-Центр»), провідний спеціаліст із садівництва Андрій ОСИКОВИЙ (компанія «Самміт-Агро Юкрейн»), кандидат с.-г. наук, менеджер з технічної підтримки спецкультур Ольга ШАРАПАНЮК (компанія «BASF»), агроном-консультант Олександр БИКОВСЬКИЙ (ТОВ «Агрітема»), менеджер з технічної підтримки ЗЗР для спеціальних культур Дмитро ТИМОШЕНКО (компанія «Сингента»), керівник агро напрямку Анатолій БЕЗОЛЮК (компанія «DroneUA»)

Майстер-клас з обрізування дерев яблуні в навчально-дослідному саду Уманського НУС продемонстрував кандидат с.-г. наук, консультант із садівництва Володимир ОСАДЧИЙ.

Захід пройшов у дружній атмосфері. Всі учасники науково-практичного семінару залишилися задоволеними організацією заходу і отриманою актуальною інформацією щодо елементів інноваційних технологій вирощування яблуні.

Активну участь в організації та проведенні «Дня саду» брали співробітники кафедри плодівництва і виноградарства: Роман БУЦИК, Андрій ЧАПЛОУЦЬКИЙ, Олександра ПОЛУНІНА, Богдан ЧЕЦЬКИЙ, Іван ТРУШЕВ, Інна КУЧЕР, Людмила ЗАЇКА, Надія КУЧЕРЕНКО та студенти, 31 с, 31 к-с, 41 с 11 м-с, 11 м-ов груп факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.

Роман ЯКОВЕНКО, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства

Фото Інни КУЧЕР, Олександри ПОЛУНІНОЇ та Богдана ЧЕЦЬКОГО