Остання редакція: 12 березня 2020

Відбувся черговий День саду Уманського НУС

Учасники семінару 06.03.2020 р.

06 березня 2020 року відбувся черговий науково-практичний семінар "ДЕНЬ САДУ Уманського національного університету садівництва"

Цьогоріч зареєструвалися для участі в семінарі понад 80 учасників з різних областей України: власники садівничих господарств, науковці, студенти.

Презентували садівничі товари як фірми-посередники, так і виробники.

Учасники мали змогу поспілкуватися в тісному професійному колі під час реєстрації, огляду виставки товарів чи стендових наукових доповідей, обмінятися враженнями та поділитися власним досвідом ведення садівництва в Україні.

Відкрив науково-практичний семінар в.о. ректора Уманського НУС доцент Іван Мостов’як.

Вів семінар завідувач кафедри плодівництва і виноградарства УНУС, доктор с.-г. наук, професор Володимир Заморський.

З цікавими доповідями виступили: кандидат с.-г. наук, доцент Роман Яковенко (кафедра плодівництва Уманського НУС), кандидат с.-г. наук, доцент Володимир Осадчий (консультант із садівництва, компанія "Ерідон"), керівник відділу захисту рослин Василь Бондаровський (компанія EFT Group), доктор с.-г. наук, професор Юрій Яновський (кафедра захисту і карантину рослин Уманського НУС).

З інформаційними повідомленнями виступили представники фірм-рекламодавців і компаній садівничого спрямування. Зокрема, науковці Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова

Практична частина семінару проходила в навчально-показовому яблуневому саду Уманського НУС (директор Роман Длугоборський).

Кандидат с.-г. наук, старший викладач Андрій Чаплоуцький зупинився на біологічних особливостях формування й обрізування яблуні у віковому  періоді росту й плодоношення (за П. Г. Шиттом), та продемонстрував сам процес обрізування дерев.

Кандидат с.-г. наук Володимир Осадчий поділився виробничим досвідом обрізування яблуні, зосередив увагу присутніх на особливостях захисту культури та формуванні врожаю.

Особливий інтерес серед присутніх викликала демонстврація роботи електричного секатора.

По завершенні практичної частини семінару усі учасники садівничого форуму люб’язно зголосилися на дружнє фото.

Володимир Майборода, доцент кафедри плодівництва і виноградарства