Меню
Остання редакція: 12 листопада 2019

Виїзне практичне заняття з «Прогресивних технологій в розсадництві» та «Світових технологій в садівництві та виноградарстві»

Магістранти 21м- і 21м-зґ в ОСГ
Магістранти 21м- і 21м-зґ в ОСГ "Заріцький"

07 листопада 2019 року студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин разом з викладачами кафедри плодівництва та виноградарства Уманського національного університету садівництва відвідали ОСГ "Заріцький" (торгова марка «High Garden Україна») - випускника Уманського НУС, а нині аспіранта Максима Заріцького - яке знаходиться поблизу села Ладижинка Уманського району.

 


ОСГ «Заріцький» розпочало свою історію в 2012 році. На сьогодні має свою торгову марку «High Garden Україна». Вирощені ягоди ожини та малини реалізують у крупні торгові мережі Києва та Одеси.

Вирощують такі сорти ожини: Торнфрі – урожайність близько 32 т/га, Карака Блек з урожайністю в 2019 році – 28 т/га.

Малина – сорт Глен Ампл з урожайністю 16,5 т/га.

Насадження ожини і малини ведуться без зрошення і укривання, однак на шпалері.

Також підготовлена ділянка під весняне закладання насаджень груші літніх сортів.

У господарсті також є розсадник в якому вирощують саджанці зерняткових та кісточкових культур. Вирощування саджанців сертифіковане, забезпечується вся правова документація, у тому числі й укладання  ліцензійних договорів на право вирощування сортів плодових культур.

Також вирощують саджанці ожини in vitro (безвірусний садивний матеріал) в теплиці, адже за вирощування у відкритому ґрунті про "безвірусність" уже навіть не йдеться.

У цілому, ця поїздка надихнула кожного з її учасників на створення і розвиток своїх садівничих господарств, в яких буде можливість використати всі накопичені знання під час теоретичного вивчення в аудиторії та під час виїздних практичних занять в господарства.

Хочемо подякувати колективу кафедри плодівництва та виноградарства, зокрема професору професору Мельнику О.В., доценту Володимиру Майбороді, викладачам Ользі Шарапанюк і Юрію Мельнику, а також власнику господарства Максиму Заріцькому за організацію виїзного практичного заняття. Адже, проведення практичних занять на виробництві дозволяє нам, як майбутнім спеціалістам галузі, ширше поглянути на проблеми ведення садівництва і зосередитися на поглиблені навиків під час свого теоретичного і практичного навчання в Уманському НУС.  


Іван  Трушев, магістрант, 21м-с

Фото - доцент Володимира Майбороди