Остання редакція: 05 грудня 2019

Навчання у Вроцлавському природничому університеті

Людмила Слободяник, к. с.-г. н.

Упродовж березня 2017 року викладач кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС к. с.-г. н. Людмила Слободяник проходила науково-педагогічне стажування на двох кафедрах природничо-технологічного факультету Вроцлавського природничого університету (Польща) – садівництва (під керівництвом доктора наук Марії Лічнар-Маланчук) та технології плодів, овочів і нутросетіків (під керівництвом доктора наук Аліції Кухарської).

Вроцлавський природничий університет складається з п'яти факультетів: біологія і зоотехніка, технологія, природничо-технологічний, ветеринарія і технічний. Природничо-технологічний факультет поділяється на три інститути і вісім кафедр, з яких кафедра садівництва.

Кафедра садівництва (Ogrodnictwa) складається з відділів: безпосереднє садівництво (Zakład Sadownictwo), овочівництво (Zakład Warzywnictwa), квітникарство і дендрологія (Zakład  Pracownia Roślin Ozdobnych), вирощування садових і лікарських рослин (Zakład Nawożenia Roślin Ogrodniczych i Uprawy Roślin Zielarskich). Завідувач кафедри prof. dr hab. Katarzyna Adamczewska-Sowińska.

Навчаючись в університеті студенти отримують ступінь інженера (inź), а потім магістра (mgr inź). Отримання наукових ступенів відбувається у декілька етапів: доктор наук (докторантура, dr inź), доктор габітації (dr hab inź), професор по університету (dr hab inź _  prof.), академік необичайний (prof. dr hab inź), академік обичайний (prof. dr hab inź _).

Кафедра має власну бібліотеку для студентів і співробітників, наукову лабораторію та дві навчально-дослідні станції – садівництва, овочевих і декоративних рослин.

У бібліотеці доступна література з початку ХХ ст., представлено провідні періодичні наукові видання з плодівництва, ягідництва, розсадництва, овочівництва і декоративного садівництва.

З метою ознайомлення з методикою ведення навчальної роботи відвідала лекції з плодівництва і розсадництва, семінарські та практичних занять з субтропічних культур, розсадництва, плодівництва: лекції з плодівництва професора Адама Шевчукалекції і практичні заняття з розсадництва у доктора Евеліни Гударовськоїпрактичне і семінарське заняття з плодівництва у dr hab Марії Лічнар-Маланчук (фото 610).

Випало бути присутньою на занятті доктора Piotr Chohura зі студентами по програмі Erasmus у лабораторії кафедри садівництва, а також під час виступів студентів із доповіддю на задану тему із курсу "Субтропічні культури" (фото 1114).

Під час стажування відвідувала додаткові заняття з вивчення польської мови, а також мала можливість побувати у найстарішому університеті Вроцлава і школі у Нісі (Королінум), що заснована у 1623 р. (фото 1520)

За надану можливість стажування висловлюю подяку програмі професора Станіслава Толпи та кафедрі садівництва Вроцлавського природничого університету.

Людмила Слободяник,
ст. викладач кафедри плодівництва і виноградарства
(фото автора)