Остання редакція: 24 серпня 2021

Здобутки кафедри представлено Послу Республіки Туркменістан

Дипломат вищого рангу Нурберди Аманмурадович представляє Республіку Туркменістан в нашій країні з травня 2010 р.
Досконало володіє проблемами аграрного сектору економіки, закінчив Туркменський сільськогосподарський інститут у 1983 р.

У ході зустрічі з адміністрацією університету Посол ознайомився з освітнім процесом, традиціями і здобутками факультетів, а також з науково-прикладними розробками науковців. Обговорено перспективи співпраці з підготовки висококваліфікованих фахівців для Республіки Туркменістан, яких готує Уманський НУС.

Посол оглянув експозиції досягнень науковців університету, зокрема факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.

Серед експонатів кафедри плодівництва і виноградарства було представлено методичні розробки з морфогенезу і плодоношення яблуні (професор В. В. Заморський), рекомендації із закладання і догляду за інтенсивним яблуневим садом голландського типу (професор О. В. Мельник), результати оцінки сортів яблуні (старший викладач Л. М. Слободяник), а також патентовані наукові розробки викладачів кафедри з технологічних аспектів вирощування плодових саджанців, оцінки стану плодового саду за рівнем хлорофілу в листі та інші.

Високу оцінку поважного гостя дістала дегустація кращих сортів і клонів яблуні, зокрема національного надбання – яблук сорту Ренет Симиренка.

Подяка за підготовку експонатів старшому лаборанту Л. А. Заїці, за створення експозиції кафедри – лаборанту А. В. Черних.

Олександр Мельник,

завідувач кафедри

(фото автора та прес-центру університету)