Меню

Андрієнко Олексій Семенович

Андрієнко Олексій Семенович Науковий ступінь: кандидат сільськогосподарських наук
Вчене звання: доцент
Посада: Займав посади декана факультету заочного навчання, доцента і завідувача кафедри плодівництва і виноградарства

 

()

Народився 

Освіта: кандидатська дисертація присвячена дослідженню температурного режиму кореневої системи яблуні на насіннєвій підщепі й утриманню ґрунту в міжряддях саду.

Професійна діяльність:

  • з 1957 р. - старшого викладач
  • з 1961 р. - доцент
  • 1959–1963 рр. - завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Уманського сільськогосподарського інституту
  • 1959–1963 рр. - декан факультету заочного навчання (за сумісництвом).

Велика увага приділялася ним розвитку садівництва в навчально-дослідному господарстві – головній навчальній базі тодішнього факультету плодоовочівництва і виноградарства.

Разом зі своїми колегами – професорами Г. К. Карпенчуком, С. Г. Власюком, А. О. Красноштаном, доцентами А. О. Бондаренком, А. О. Грицаєнком, Л. С. Обіход та іншими Олексій Семенович зробив вагомий внесок у розвиток уманської садівничої школи.

Він постійно дбав про осучаснення навчальної, наукової та виробничої бази для проведення наукових досліджень, підготовки і перепідготовки вітчизняних фахівців саме з інтенсивного садівництва, які завжди користуються попитом на ринку праці.

За його рекомендаціями та завдяки його наполегливості започатковано кілька оригінальних дослідів з оцінки перспективних сортів на слаборослих підщепах, зібрана і тривалий час підтримувалася колекція з майже ста форм клонових підщеп для яблуні й інших плодових культур.

В університетському формовому саду Олексій Семенович створив унікальну колекцію дерев вегетативно розмножуваних підщеп яблуні, аналогів якій немає в усій Європі. Частина цієї колекції й дотепер слугує наочним посібником під час викладання плодового розсадництва і плодівництва.

Під керівництвом Олексія Семеновича четверо аспірантів успішно захистили кандидатські дисертації,

Опублікував понад 40 наукових статей, рекомендацій виробництву, майже півсотні методичних посібників.

Викладав навчальні дисципліни: 

  1. Плодівництво