Меню

Красноштан Анатолій Олексійович

Красноштан Анатолій Олексійович Науковий ступінь: доктор сільськогосподарських наук
Вчене звання: професор
Звання та нагороди: Знатний садівник України
Посада: професор

 

(11.09.1936 - 23.06.2003)

Народився 11 вересня 1936 р. в селі Польова Дашівського району Вінницької області.

Освіта: У 1962 р. закінчив Уманський сільськогосподарський інститут (нині аграрний університет) за фахом "Вчений агроном плодоовочівник та виноградар".

Професійна діяльність:

1962-1965 р. - працював спочатку агрономом колгоспу ім. Шевченка Косівського району Івано-Франківської області, потім – викладачем Кутської однорічної сільськогосподарської школи Косівського району.

В 1968р. успішно захистив кандидатську дисертацію і працював асистентом кафедри плодівництва і виноградарства, а в 1971 р. присвоєно вчене звання кандидата сільськогосподарських наук, старший викладач, заступник декана плодоовочевого факультету (1974 р).

З 1974 р. виконує обов'язки доцента кафедри і одночасно обирається проректором з наукової роботи. З 1993 р. – завідувач кафедри плодівництва і виноградарства.

В 1997 р. захистив докторську дисертацію на тему "Продуктивність яблуні залежно від підщепи та удобрення ґрунту в умовах лісостепу України", присвоєно науковий ступінь доктора с-г. наук і вчене звання професор.

З 1999 р. очолює спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських і докторських дисертацій за спеціальністю плодівництво.

Все його життя – це творчий пошук, наукові дослідження.

Напрямок наукових досліджень: Вивчення мінерального живлення сортопідщепних комбінувань яблуні, клонових підщеп для груші, взаємовпливу підщепи і прищепи у плодівництві.

Автор біля 100 наукових робіт.

Викладав навчальні дисципліни:

  1. Плодівництво

 

Презентація до 80-річчя від Дня народження А.О. Красноштана

 

(Підготували проф. Мельник О.В., Чаплоуцький А.М., доц. Майборода В.П., 2013)