+38 (04744) 3-23-26
Меню

Мельник Олександр Васильович

Мельник Олександр Васильович Науковий ступінь: доктор сільськогосподарських наук
Вчене звання: професор
Звання та нагороди: Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник аграрної освіти та науки (І, ІІ, ІІІ ступенів)
Посада: професор, 0,5 ставки
Контактний телефон: (04744) 3-23-26
Email: oleksandr.melnyk@udau.edu.ua
Сайт: www.novsad.com

 

Народився  6 жовтня 1952 р. в с. Краснопілка Уманського району Черкаської області.

Освіта: 
Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут у 1977 р. за спеціальністю "Плодоовочівництво і виноградарство", у 1981 р. - аспірантуру в Уманському сільськогосподарському інституті. Навчався в докторантурі Національного аграрного университету (м. Київ) за спеціальністю "Плодівництво". У 1997 р. захистив докторську дисертацію за спеціальностями "Плодівництво" і "Первинна обробка, зберігання зерна та іншої продукції рослинництва" на тему "Застосування штучного холоду для зберігання продукції плодівництва". Вчене звання професора присвоєно у 2001 р.

Підвищення кваліфікації:
Перебував на науково-практичному стажуванні у передових науково-дослідних центрах, садівнічих та плодорозсадницьких господарствах Польщі (1989-2017 рр.), Нідерландів (1999), США (2002 р.), Угорщини, Італії, Франції (2001, 2008-2016 рр.).

Професійна діяльність: 

  • 1977 р. - інженер-технолог консервного заводу в Сумській області.
  • 1981 рр. - навчання в аспірантурі в Уманському сільськогосподарському інституті під керівництвом доктора с.-г. наук, професора В. М. Найченка.
  • 1981-2001 рр. - молодший науковий співробітник, викладач, доцент кафедри плодівництва і виноградарства Уманського ДАУ.
  • 1993-1996 рр. - навчання в докторантурі Національного аграрного университету (м. Київ) із консультуванням докторами с.-г. наук, професорами В. Г. Лисанюком та В. М. Найченком.
  • З 1998 р. до 31.06.2018 р. - завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва.

Організатор міжнародних семінарів "Високоінтенсивні технології - в садівництво" (з 1996 р. їх відбулося 30), поїздок за кордон для вивчення передового досвіду в садівництві для науковців та фахівців-практиків; активний учасник галузевих вітчизняних і зарубіжних нарад та конференцій різних рівнів.

Керівник науково-технічної програми з оцінки інтенсивних насаджень яблуні "голландського" типу в умовах України (з 1996 р.); науковий керівник створеної ним проблемної науково-дослідної лабораторії з плодового розсадництва, а також кількох тем за договорами з Мінагрополітики України та з іноземними замовниками (Франція, Польща). Науковий керівник створеної ним міжкафедральної проблемно-пошукової групи з післязбиральної обробки плодів інгібітором етилену (з 2014 р.).

Учасник виконання трьох міжнародних програм розвитку садівництва. Член робочої групи з координації напрямків розвитку садівництва в країнах Центральної та Східної Європи (1999-2001 рр.).

Керівник підготовки аспірантів і докторантів, з яких вісім захистили кандидатські дисертації.

Активно поширює науково-технічну інформацію: головний редактор журналу "Новини садівництва" (з 1994 р.), член редакційніх колегій наукових збірників Уманського НУС, журналу «Сад, виноград і вино України», польського Інституту плодоовочівництва, а також міжнародного журналу "Journal of fruit and ornamental plant research" (до 2016 р.).

Запроваджує прогресивні технології в корпораціях "Укрсадвинпром" і "Укрплодорозсадник", обласних асоціаціях, корпораціях, садівничих і плодорозсадницьких господарствах України.

Має більше 1100 публікацій за результатами досліджень і з узагальнень передового досвіду в садівництві, виноградарстві та післязбиральної обробки і зберігання плодів, у т.ч. 77 у фахових виданнях, вісім винаходів і патентів.

Співавтор "Технології виробництва плодів зерняткових культур", посібників "Закладання саду голландського типу" і "Догляд за садом голландського типу", типових навчальних програм дисциплін з плодівництва, розсадництва і світових агротехнологій у садівництві, овочівництві і виноградарстві.

Майстер спорту СРСР (радіоспорт).

Напрямок наукового дослідження:  "Вдосконалення технологій виробництва, післязбиральної доробки і зберігання плодів та садивного матеріалу".

Викладає навчальні дисципліни: 

  1. Сучасні технології садівництва і виноградарства
  2. Органічне садівництво і виноградарство
  3. Післязбиральна доробка плодів і винограду
  4. Вирощування плодових рослин у закритому ґрунті

Наукова школа

Наукові публікації (86)

Методичні матеріали (19)

Запрошую до цитування в 

 

 

З 1998 р. до 31.06.2018 р. - завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва