Проблемна науково-дослідна лабораторія з плодового розсадництва

Мельник Олександр Васильовичнауковий керівник, головний науковий співробітник,
завідувач кафедри плодівництва і виноградарства,
доктор сільськогосподарських наук, професор

Майборода Володимир Павлович - завідувач лабораторії, провідний науковий співробітник,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент

На основі оптимізації параметрів садивного матеріалу з урахуванням біологічних властивостей щеплених компонентів ведеться удосконалення елементів і розробляються енергозберігаючі технології виробництва сучасного сортименту високоякісного садивного матеріалу плодових і ягідних культур, зокрема, комплекс агротехнічних заходів для отримання вегетативно розмножуваних (клонових) підщеп та оздоровлення кронованих, переважно однорічних, саджанців, які придатні для закладання високоінтенсивних насаджень високого ступеня окупності, що по культурі яблуні скоротить непродуктивний період молодого саду на 2-3 роки (додатковий урожай 15-20 т/га) та підвищить продуктивність насаджень у 1,5-2 рази, порівняно з традиційними технологіями.

Співпраця (договори науково-технічного співробітництва)

Координація

Міжнародна координація

Інформаційна підтримка

- науково-виробничий журнал «Новини садівництва» (novsad@ukr.net )

Напрямки діяльності

• “Розробка сучасної енергозберігаючої технології вирощування високоякісного садивного матеріалу клонових підщеп і саджанців нових сортів для скороплідних високопродуктивних насаджень плодових і ягідних культур.
       (Міністерство аграрної політики України, з 1997 р.)
    • “Наукове обґрунтування та створення високопродуктивного сортименту плодових культур, адаптованих для умов України, на основі методів клонової селекції”.
       (Міністерство аграрної політики України, 2007–2009 рр.)
    • Вдосконалення існуючих вітчизняних та перевірка нових елементів зарубіжних передових технологій вирощування високоякісного садивного матеріалу плодових і ягідних культур.
    • Надання науково-виробничих консультацій по закладанню та веденню плодових розсадників.
    • Організація науково-практичних семінарів із апробацією передового досвіду з плодового розсадництва.

Впровадження

• Навчально-науково-виробничий відділ Уманського ДАУ, Черкаська область – 1,0 га
    • Фермерське господарство «Яблуневий сад», Черкаська область – 0,5 га
    • ТОВ «Агрофірма «Ірпінь-2002», Київська область –6,0 га
    • Агрофірма-рабгосп «Білозерський», Херсонська область – 2,5 га
    • Державне підприємство «Дослідне господарство Артемівської дослідної станції розсадництва» Інституту садівництва УААН, Донецька область – 0,5 га
    • Сумська дослідна станція садівництва, Сумська область – 0,4 га

Апробація результатів діяльності (семінари, конференції)

• Міжнародний науково-практичний семінар «Високоінтенсивні технології – в садівництво»

Починаючи з 1996 року, висвітлюються проблеми сучасного садівництва із залученням фахівців з України, Росії, Польщі, Німеччини, Італії, Голландії, Бельгії.

Учасники ХХV Міжнародного семінару, Уманський ДАУ, 6 травня 2009 р.