XVI Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Плодоовочівництво і виноградарство»: практичне завдання з плодівництва
11-13 березня 2015 року на базі Уманського національного університету садівництва відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з плодоовочівництва і виноградарства. Практичне завдання з плодівництва полягало у проведенні післясадивного обрізування саджанців з метою забезпечення формування об’єму крони для подальшого плодоношення.
Розпочався конкурс із пояснення учасникам олімпіади членами журі, фахівцями з плодівництва доцентами кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС Петром Головатим, кафедри садівництва НУБіПУ Володимиром Сіленком та кафедри плодоовочівництва і виноградарства Львівського НАУ Богданом Гульком особливостей та умов виконання завдання.
Учасникам було надано п’ять однорічних саджанців яблуні різних конструкцій та один саджанець абрикоса. Яблуня представлена у вигляді двох найбільш розповсюджених форм крони для всіх областей України – розріджено-ярусної та стрункого веретена. Імітований процес обрізування забезпечувався використанням підручних засобів – прищепок для позначення необхідного місця зрізу та, за необхідності, – лінійки для визначення потрібної висоти надштамбової зони.
Довжину пагона вимірює Карачун Віталій, Харківський НАУ |
Обрізування саджанця абрикоса виконує Ольга Кльось, Львівський НАУ |
Кращим у цьому конкурсі став Юрій Яцура (Уманський НУС), друге місце здобула Наталія Голич (Львівський НАУ), третє місце – за Павлом Гудзікевичем (Уманський НУС).
Вміння практичного застосування способів обрізування – основний критерій формування фахівця з садівництва, а тому вітаємо переможців та зичимо подальшого вдосконалення професійних навичок.