Меню
Остання редакція: 04 березня 2016

XVI Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Плодоовочівництво і виноградарство»: практичне завдання з плодівництва

11-13 березня 2015 року на базі Уманського національного університету садівництва відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з плодоовочівництва і виноградарства. Практичне завдання з плодівництва полягало у проведенні післясадивного обрізування саджанців з метою забезпечення формування об’єму крони для подальшого плодоношення.

Розпочався конкурс із пояснення учасникам олімпіади членами журі, фахівцями з плодівництва доцентами кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС Петром Головатим, кафедри садівництва НУБіПУ Володимиром Сіленком та кафедри плодоовочівництва і виноградарства Львівського НАУ Богданом Гульком особливостей та умов виконання завдання.

Учасникам було надано п’ять однорічних саджанців яблуні різних конструкцій та один саджанець абрикоса. Яблуня представлена у вигляді двох найбільш розповсюджених форм крони для всіх областей України – розріджено-ярусної та стрункого веретена. Імітований процес обрізування забезпечувався використанням підручних засобів – прищепок для позначення необхідного місця зрізу та, за необхідності, – лінійки для визначення потрібної висоти надштамбової зони.

Конкурс проходить Юрій Яцура, Уманський НУС
Конкурс проходить Юрій Яцура, Уманський НУС
Довжину пагона вимірює Карачун Віталій,
Харківський НАУ
Обрізування саджанця абрикоса виконує Ольга Кльось,
Львівський НАУ

Кращим у цьому конкурсі став Юрій Яцура (Уманський НУС), друге місце здобула Наталія Голич (Львівський НАУ), третє місце – за Павлом Гудзікевичем (Уманський НУС).

Вміння практичного застосування способів обрізування – основний критерій формування фахівця з садівництва, а тому вітаємо переможців та зичимо подальшого вдосконалення професійних навичок.   

Петро Головатий, член оргкомітету,

доцент кафедри плодівництва і виноградарства,

Людмила Худік, науковий співробітник кафедри плодівництва і виноградарства

(Джерело)

Останні новини

Дослідження аспірантів кафедри плодівництва і виноградарства впродовж вегетаціїЧитати повністю

Дослідження аспірантів кафедри плодівництва і виноградарства впродовж вегетації

Згідно вимог Освітньої програми 203 Садівництво і виноградарство аспіранти третього освітнього рівня «Доктор філософії» проводять дослідження на наукових об’єктах впродовж вегетації.

Читати повністю

Сучасні садівничі технології на КіровоградщиніЧитати повністю

Сучасні садівничі технології на Кіровоградщині

Кафедра плодівництва і виноградарства організувала виїзні зустрічі, що об’єднали науково-педагогічних працівників і представників провідних садівничих господарств Кіровоградщини

Читати повністю

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НА КАФЕДРІ ПЛОДІВНИЦТВА І ВИНОГРАДАРСТВАЧитати повністю

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НА КАФЕДРІ ПЛОДІВНИЦТВА І ВИНОГРАДАРСТВА

24 квітня 2025 року на кафедрі плодівництва і виноградарства відбулося секційне засідання студентської наукової конференції УНУ, приуроченої 125-річчю від дня народження видатного вченого і педагога в галузі землеробства, професора Симона Самійловича Рубіна.

Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: плодові розсадники   (виїзні заняття аспірантів)Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: плодові розсадники (виїзні заняття аспірантів)

У березні – квітні 2025 року викладачі й аспіранти кафедри плодівництва і виноградарства УНУ знайомилися з вирощуванням саджанців зерняткових та кісточкових культур у садівничому господарстві родини Заріцьких поблизу Ладижинки, кущових ягідників – у ТОВ "Софт Фрут Гарден" на околиці с. Молодецького та горіхоплідних у ТОВ "Хейзелстар", с. Текуча Уманського району

Читати повністю

Всі новини