Меню
Остання редакція: 21 серпня 2021

Патент №148353. Спосіб визначення розраховуваних доз фосфорних і калійних добрив для удобрення яблуні і груші

Пат. №148353 Україна МПК А 01С 21/00 Спосіб визначення розраховуваних доз фосфорних і калійних добрив для удобрення яблуні та груші / Копитко П.Г., Яковенко Р.В.; Заявл. 23.03.2021; Опубл. 28.07. 2021, Бюл. №30. 4 с.

Корисна модель відноситься до садівництва, а саме, до раціонального використання фосфорних і калійних добрив у насадженнях яблуні та груші.

Спосіб визначення розраховуваних доз фосфорних і калійних добрив для удобрення яблуні та груші в сучасних інтенсивних насадженнях на карликових і середньорослих вегетативних підщепах відрізняється тим, що ці дози добрив розраховують, перемножуючи кількість міліграмів Р2О5 чи К2О, якої не вистачає до оптимального вмісту їх у шарі 0-40 см, на дози добрив, необхідні для підвищення вмісту цих рухомих сполук і форм фосфору та калію на один міліграм у кілограмі ґрунту. Дози фосфорних і калійних добрив розраховують для передсадивного та періодичного (раз в 3-5 років) їх унесення в уже вирощуваних садах за даними визначеного агрохімічним аналізом фактичного вмісту Р2О5 і К2О.

Застосування запропонованого способу визначення розраховуваних доз фосфорних і калійних добрив забезпечує їх економію, так як вносяться лише ті кількості Р2О5 чи К2О, яких не вистачає для достатнього живлення плодових рослин фосфором і калієм, не порушуючи оптимального співвідношення їх із іншими мінеральними елементами. А якщо ж за результатами агрохімічних аналізів фактично визначені рівні їхнього вмісту в ґрунті оптимальні чи вищі від них, то відповідні добрива не вносяться.

Останні новини

Дослідження аспірантів кафедри плодівництва і виноградарства впродовж вегетаціїЧитати повністю

Дослідження аспірантів кафедри плодівництва і виноградарства впродовж вегетації

Згідно вимог Освітньої програми 203 Садівництво і виноградарство аспіранти третього освітнього рівня «Доктор філософії» проводять дослідження на наукових об’єктах впродовж вегетації.

Читати повністю

Сучасні садівничі технології на КіровоградщиніЧитати повністю

Сучасні садівничі технології на Кіровоградщині

Кафедра плодівництва і виноградарства організувала виїзні зустрічі, що об’єднали науково-педагогічних працівників і представників провідних садівничих господарств Кіровоградщини

Читати повністю

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НА КАФЕДРІ ПЛОДІВНИЦТВА І ВИНОГРАДАРСТВАЧитати повністю

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НА КАФЕДРІ ПЛОДІВНИЦТВА І ВИНОГРАДАРСТВА

24 квітня 2025 року на кафедрі плодівництва і виноградарства відбулося секційне засідання студентської наукової конференції УНУ, приуроченої 125-річчю від дня народження видатного вченого і педагога в галузі землеробства, професора Симона Самійловича Рубіна.

Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: плодові розсадники   (виїзні заняття аспірантів)Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: плодові розсадники (виїзні заняття аспірантів)

У березні – квітні 2025 року викладачі й аспіранти кафедри плодівництва і виноградарства УНУ знайомилися з вирощуванням саджанців зерняткових та кісточкових культур у садівничому господарстві родини Заріцьких поблизу Ладижинки, кущових ягідників – у ТОВ "Софт Фрут Гарден" на околиці с. Молодецького та горіхоплідних у ТОВ "Хейзелстар", с. Текуча Уманського району

Читати повністю

Всі новини