Меню
Остання редакція: 02 липня 2021

Патент №27943. Спосіб утримання субстрату в рядах маточника вегетативно розмножуваних підщеп

Пат. u200705405 UA. Спосіб утримання субстрату в рядах маточника вегетативно розмножуваних підщеп / О. В. Мельник, UA, В. П. Майборода, UA, Л. І. Чередниченко, UA; заявник і патентовласник Уманський ДАУ. – №27943; заявл. 17.05.2007; опубл. 26.11.2007, Бюл. №19. – 4 с. 

– Спосіб утримання субстрату в рядах маточника вегетативно розмножуваних підщеп, що включає вирощування клонових підщеп яблуні горизонтальними відсадками, який відрізняється тим, що після останнього підгортання маточних рослин поверхню субстрату кількаразово білять розчином крейди.

Відомі аналоги корисної моделі щодо вирощування клонових підщеп горизонтальними і вертикальними відсадками у маточнику не передбачають використання агрозаходів по забезпеченню оптимальної температури (15-25оС) в зоні окорінення відсадків у середині валка субстрату, що сильно змінює ступінь обкорінення відсадків залежно від умов сезону вегетації, та впливає на продуктивність маточного насадження і якість отриманого садивного матеріалу вегетативно розмножуваних підщеп.

Останні новини

СПІВПРАЦЯ З ВИРОБНИЦТВОМЧитати повністю

СПІВПРАЦЯ З ВИРОБНИЦТВОМ

Кафедра плодівництва і виноградарства Уманського національного університету славиться тісною співпрацею з виробництвом

Читати повністю

САДІВНИЧИЙ ВЕБІНАРЧитати повністю

САДІВНИЧИЙ ВЕБІНАР

Науковці кафедри плодівництва і виноградарства взяли участь в онлайн-вебінарі «Polyversum – ефективне застосування в органічному садівництві, ягідництві та овочівництві» за участі технічного менеджера чеської компанії-виробника Петра Рубака.

Читати повністю

ЛІТНЄ ОБРІЗУВАННЯ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІЧитати повністю

ЛІТНЄ ОБРІЗУВАННЯ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ

Важливим елементом сучасної інноваційної технології вирощування плодів яблуні є застосування літніх термінів обрізування дерев, що виконується науковцями кафедри плодівництва і виноградарства

Читати повністю

Участь у конференції «Горизонт Європа 2025» Читати повністю

Участь у конференції «Горизонт Європа 2025»

26–27 червня 2025 року науковці кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету, взяли участь у заході з поширення інформації «Горизонт Європа” на 2025 рік та гранти Національного фонду досліджень України – нові можливості для українських науковців та інноваторів».

Читати повністю

Всі новини