Остання редакція: 21 квітня 2016

№4 / 2015

Заснований за ініціативи кафедри плодівництва та виноградарства
Уманського національного університету садівництва

щоквартальний науково-виробничий журнал «Новини садівництва» видається з 1993 року.

Грудневий номер журналу присвячено новим елементам ефективних технологій вирощування плодів і ягід.

У рубриці «Актуально» подано матеріали щодо захисту від так званої еластичної гнилі яблук.

У рубриці «Захист саду» висвітлено способи визначення дози пестициду і норми витрати робочої рідини, розглянуто застосування акарифагів для ефективного захисту садів від шкодочинних кліщів.

У рубриці «Розсадництво»  розглянуто необхідність захисту садивного матеріалу від ушкодження етиленом під час зберігання, а найбільш об’ємну рубрику «Агротехніка» присвячено висвітленню передового досвіду з формування й обрізування чашовидної крони персика з тимчасовим центром та застосуванню компосту проти грунтовтоми.

У рубриці «За рубежем» висвітлено передовий зарубіжний досвід з формування й обрізування дерев персика.

У рубриці «Нові культури і сорти» подано опис клонів ефективного пізньозимового сорту яблуні Лігол, а також матеріали про діяльність маркетингової організації «Новамела» зі збуту яблук.

«Переробка, реалізація» містить інформацію щодо актуальної останнім часом проблеми диверсифікації напрямків реалізації садовини та освоєння віддалених ринків.

Зацікавлені знайдуть календар майбутніх конференцій, семінарів і виставок та перелік опублікованих матеріалів у журналі «Новини садівництва» протягом 2015 року, а також пропозиції вітчизняних і закордонних виробників плодів і садивного матеріалу, засобів захисту насаджень від шкідників, хвороб та бур’янів і технологічного обладнання для догляду за садом, збирання і зберігання врожаю.

Анотації опублікованих в журналі «Новини садівництва» матеріалів – на сайті www.novsad.com.

Олександр Мельник,

завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, головний редактор журналу