Меню
Остання редакція: 21 квітня 2016

№1 / 2016

Заснований за ініціативи кафедри плодівництва та виноградарства
Уманського національного університету садівництва

щоквартальний науково-виробничий журнал «Новини садівництва» видається з 1993 року.

Березневий номер журналу присвячено новим елементам ефективних технологій вирощування плодів і ягід та їх зберіганню.

На обкладинці – фото щепленої форми фундука в дослідному центрі в Ерфурті, Німеччина.

У рубриці «Актуально» за матеріалами міжнародних конференцій з садівництва “MTAS-2016”  та “TSW-2016”, що відбулися у Варшаві в січні поточного року, розглянуто проблеми водозабезпечення плодових насаджень. Також висвітлено рекомендації щодо успішної зимівлі «диких» бджіл осмій, яких все частіше використовують для запилення плодових дерев і ягідних кущів.

У рубриці «Захист саду» на підставі досвіду німецьких садівників висвітлено сучасні підходи до ефективного захисту яблуневих садів від парші.

У рубриці «Розсадництво»  подано матеріали щодо придатності некронованих саджанців для закладання інтенсивного саду, а також випробування в інтенсивному саду так званих семимісячних саджанців яблуні польського виробництва.

Найбільш об’ємну рубрику «Агротехніка» присвячено висвітленню передового досвіду з формування й обрізування чашовидної крони сливи й аличі крупноплідної з тимчасовим центром.

У рубриці «За рубежем» висвітлено ефективність виробництва яблук (польський досвід) та ягідних культур (досвід німецьких садівників), а також передовий зарубіжний досвід із запровадження перспективних конструкцій насаджень сливи й аличі крупноплідної.

У рубриці «Нові культури і сорти» подано опис сортів яблук для виготовлення слабоалкогольного напою сидру.

 «Переробка, реалізація» містить інформацію щодо різновидів ефективного способу зберігання яблук в динамічному газовому середовищі та новинки в реалізації плодів і ягід у супермаркетах.

Зацікавлені знайдуть матеріали щодо застосування ефективних засобів захисту садів від грибкових захворювань та шкідників, а також пропозиції вітчизняних і закордонних виробників плодів та садивного матеріалу і технологічного обладнання для догляду за садом, збирання і зберігання врожаю.

Анотації опублікованих в журналі «Новини садівництва» матеріалів – на сайті www.novsad.com.

Олександр Мельник
завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, головний редактор журналу

Останні новини

VIII Всеукраїнська наукова студентська Інтернет-конференція "Інновації в садівництві"Читати повністю

VIII Всеукраїнська наукова студентська Інтернет-конференція "Інновації в садівництві"

Оголошується проведення 20 листопада 2024 року VIІІ Всеукраїнська наукова інтернет-конференція «Інновації в садівництві», приурочена 95-річчю від дня народження А.О.Грицаєнка

Читати повністю

Всесвітній день яблук на кафедрі плодівництва і виноградарства  Читати повністю

Всесвітній день яблук на кафедрі плодівництва і виноградарства

21 жовтня 2024 року з нагоди Всесвітнього Дня яблук науково-педагогічними працівниками кафедри плодівництва і виноградарства проведено дегустацію цих чудових плодів для учнів та вчителів Уманського ліцею №1 Уманської міської ради Черкаської області.

Читати повністю

Слово про професора Григорія Костянтиновича КарпенчукаЧитати повністю

Слово про професора Григорія Костянтиновича Карпенчука

Випускник Уманського сільськогосподарського інституту, професор кафедри плодівництва та виноградарства, Заслужений працівник вищої школи Григорій Костянтинович Карпенчук (1928–1994) присвятив своє життя вихованню фахівців-садівників.

Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: кісточкові культури (виїзні заняття аспірантів)Читати повністю

Сучасні садівничі технології на Уманщині: кісточкові культури (виїзні заняття аспірантів)

У вересні – жовтні 2024 року аспіранти кафедри плодівництва і виноградарства знайомилися з вирощуванням кісточкових плодових культур в Уманській фруктовій компанії, фермерському господарстві "Краснопілка КПВ" в однойменному селі, ТОВ "ВКФ Октан", що на околиці села Кочержинці, та у садівничому господарстві родини Заріцьких поблизу Ладижинки.

Читати повністю

Всі новини