Остання редакція: 05 січня 2023

Проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві

«Проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві» є вибірковою дисципліною, яка спрямована на підготовку фахівців, які повинні повинні досконало знати технології вирощування продукції садівництва та виноградарства, основи проектування технологічних процесів з урахуванням різних кліматичних умов. Це дасть можливість проектувати технологічні процеси стосовно конкретних виробничих умов, які забезпечать комплексну механізацію і ефективність вирощування садівничої продукції. Дати майбутнім фахівцям садоводам теоретичні знання та практичні навички з питань обгрунтування та впровадження новітніх механізованих технологічних ліній і процесів, ефективного використання комплексів машин для механізації вирощування та збирання плодових культур та винограду.

Мета та цілі курсу

Мета курсу “Проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві” – здобути на рівні бакалавра теоретичні знання та практичні навички з проблеми проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві, обґрунтування і використання системи машин для комплексної механізації вирощування та збирання сільськогосподарських культур.

Програмні компетентності (цілі курсу):

-     Студенти повинні набути практичні навички з комплектування технологічних ліній та організації ефективного використання комплексів машин та людських ресурсів стосовно конкретних виробничих умов

-     розуміння принципів побудови виробничих процесів в садівництві та виноградарстві;

-     вміння проектування часткових технологічних процесів і ліній;

-     здатність застосовувати знання механізованої технології вирощування та збирання основних плодових культур та винограду

-     здатність використовувати теоретичне обгрунтування   складу машинно-тракторного                парку                               для         комплексної механізації вирощування плодової продукції.

-     здатність формувати теоретичні та практичні рекомендації щодо розробки технологічних карт вирощування плодових насджень.

Формат курсу

-     В рамках вивчення дисципліни «Проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві» передбачено проведення:

-     лекцій. За структурою заплановані лекції можливо поділити на вступні, тематичні, заключні, оглядові. Для проведення лекцій планується використання мультимедійного комплексу для наочного відображення представленого матеріалу;

-       лабораторні заняття. На заняттях передбачається розгляд теоретичних та практичних основ проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві. З метою кращого засвоєння матеріалу планується використання тестів, індивідуальних завдань, рефератів, розрахункових задач тощо.;

-       практичні заняття. На практичних заняттях планується засвоєння практичних розрахунків основ проектування технологічних процесів в садівництві та виноградарстві;

-       самостійна робота студентів буде проводитися з використанням різноманітних індивідуальних методів навчання.